Petra Paroubková promlouvá: Nikdo mě nechtěl zaměstnat. Kromě...

6. 9. 2019 8:10

Zákulisí obchodní války, která kolem firem stíhaného podnikatele Tomáše Horáčka vypukla po kauze „cinknutých zakázek“ pro pražské nemocnice, líčí pro Lidové noviny Petra Paroubková, manželka někdejšího premiéra Jiřího Proubka. Lobbista Horáček byl podle jejích slov jediný, kdo ji zaměstnal. „Ten, komu jednou pomůžete, vás po čase zařízne – namísto aby vám byl vděčný,“ komentuje současné dění kolem Horáčka.

Petra Paroubková promlouvá: Nikdo mě nechtěl zaměstnat. Kromě...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Paroubková

Tomáše Horáčka zná Petra Paroubková z dob, kdy byl blízkým spolupracovníkem Petra Bendy a jejího manžela. „To bylo před narozením dcery, v době poslední velké kampaně sociální demokracie kolem let 2010 až 2011,“ přibližuje. Spolupráci pak obnovili, když odešla od manžela a byla půl roku bez práce. „Odešla jsem bez ničeho. Prodala jsem veškeré svoje kabelky, abychom měly z čeho žít. Pan Horáček byl jediný, kdo byl ochotný mě zaměstnat,“ dodává Paroubková s tím, že zaměstnavatelé se jejího jména obávají.

Pro Horáčka pracovala od září 2017 do doby, než byl loni zadržen. „Snažila jsem se jen držet zpátky a nebýt vidět. Myslím, že jsem měla dobré pracovní výsledky,“ říká Paroubková, která také třeba pomáhala s krizovou komunikací, když se o Horáčkovo podnikání začala zajímat organizace Transparency International.

Do kontaktu zde přišla i s právničkou a tehdejší Horáčkovou advokátkou Ninou Rydlovou. K tomu, že Rydlová vystupuje jako majitelka firem, za kterými měl ve skutečnosti stát Horáček, podotýká, že firmy, které se dnes prezentují jako její – to zkrátka není pravda. Za Rydlovou podle Paroubkové musí někdo stát. „Tohle by sama nevymyslela. Nemá tak ostré lokty ani takové zázemí,“ neskrývá Paroubková pochybnosti.

Současné dění okolo Horáčka nechce Paroubková příliš hodnotit. „Mám zkušenosti s vysokou politikou, vím, bohužel, jak věci v těchto patrech fungují. Ten, komu jednou pomůžete, vás po čase zařízne – namísto aby vám byl vděčný,“ uvádí s tím, že má tušení, kdo by za celým spiknutím mohl stát, nerada by tím však pokazila probíhající vyšetřování.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…