Petra Pavla vypískali horníci. „Proč média mlčí?“ Bylo zle

05.02.2026 7:30 | Monitoring
autor: Miloš Polák

V neděli se prezident Petr Pavel dočkal podpory a potlesku desítek tisíc lidí na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze. O pár dní později však tentýž prezident Pavel slyšel salvu pískotu a bučení. Na severu Moravy horníci prezidenta nešetřili. Někteří bučení na Pavla pojali také jako vzkaz Milionu chvilek pro demokracii.

Petra Pavla vypískali horníci. „Proč média mlčí?“ Bylo zle
Foto: ČT24
Popisek: Petr Pavel

Po téměř čtvrt tisíciletí se v Česku uzavřela jedna velká kapitola. Kapitola těžby černého uhlí. V Ostravsko-karvinském regionu zůstaly pod zemí miliardy tun černého zlata, ale až čas ukáže, zda se pro tento ekologicky nečistý poklad najde ještě nějaké využití.

K ukončení těžby se vyjádřilo několik politiků. V čele s prezidentem Petrem Pavlem. Ten poslal horníkům videovzkaz. Poděkoval jim.

„Kromě času, fyzických sil a zdraví jste totiž tam hluboko pod zemí často nechali i kus svého srdce,“ pravil prezident.

Jenže si na dálku vyslechl pískot a bučení. Horníci dali Petru Pavlovi najevo, že si svá slova díků má strčit za klobouk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Opravdu jsou ty urážky nutné?

Čemu dobrému přispívá, že jako politici urážíte sebe navzájem a bohužel mnohdy i samotné voliče? Konkrétně vy jste napsala doslova ,,extremistická lůza ve vládě“. Podle mě spolu lidé nemusí souhlasit, ale to ještě někoho neospravedlňuje druhé urážet. Divíte se pak, že je jsou i ve společnosti tak vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Se divím, že nikoho nenapadlo vypravit pendolina s těma ostravakama, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastík1 , 05.02.2026 7:52:34
do Praglu na Staromak když tam žvanili Michprdi, pražští komedianti a lepšolidi svezený z celýho Česka. Ukázali by těm vyžírkům jak se vydělávaj prachy na Ostravsku, žádný granty, statusy umělce nic, a zelený chcípáci jim tu práci ještě vezmou skrz nějaký fantasmagorie z Brusele.

|  31 |  0

Další články z rubriky

VIDEO Hádka na Letné, pak slova o zastřelení. Macinka volá policii

17:56 VIDEO Hádka na Letné, pak slova o zastřelení. Macinka volá policii

Pouliční hádka na Letné mezi politickým influencerem Adamem Šejnou z Restart Česko a Vojtěchem Pšená…