Petříček: Nestydím se. Prosazoval jsem proevropské a prozápadní Česko

12.04.2021 11:25

Ministr zahraničí Tomáš Petříček se před kamerami ČT rozloučil se svým resortem i s novináři a těsně před předpokládaným vyhazovem z vlády prozradil, že je odvoláván z politických důvodů. Zmínil neshody s prezidentem Milošem Zemanem. Nakonec prozradil, že teď se bude věnovat především svým dětem. Svým kolegům na ministerstvu poděkoval za 2,5 roku plodné spolupráce.

Petříček: Nestydím se. Prosazoval jsem proevropské a prozápadní Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

O Petříčkově vyhazovu z vlády se mluvilo již delší dobu. Petříčkovu hlavu, obrazně řečeno, požadoval prezident Miloš Zeman.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13106 lidí

„Byla to taková paní Columbová. Všichni o ní mluvili, ale nikdo ji neviděl. Ale dnes už ty spekulace mohu potvrdit,“ prohlásil Petříček s tím, že bude odvolán z politických důvodů, protože od ČSSD neslyšel výtky ke své práci. Kritizoval ho především prezident Miloš Zeman.

„Konec konců, není tajemstvím, že jsem dlouhodobě Pražskému hradu a prezidentovi trnem v oku. V poslední době zejména z některých konkrétních důvodů, jako jsou Dukovany, kde já jednoznačně říkám, že bezpečnost je na prvním místě. Nebo otázka očkování, kdy opět říkám, že bezpečnost a zdraví našich občanů je zásadní,“ pravil Petříček s odkazem na přijetí ruské vakcíny Sputnik v Česku, ačkoli tato vakcína nebyla na rozdílů od jiných vakcín řádně prověřena Evropskou lékovou agenturou (EMA).

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Petříček se podle svých vlastních slov nemá za co stydět.

„Já odcházím se vztyčenou hlavou. Za své kroky v posledních dvou a půl letech se nestydím. Vždy jsem prosazoval proevropskou a prozápadní orientaci České republiky,“ zdůraznil.

Posléze dodal, že v počátcích pandemie resort zahraničí zrealizoval největší repatriační akci v moderní historii tohoto státu. A dodnes se snaží Čechům pomáhat.

„Osobně jsem rád, že budu moci vrátit těch 2,5 roku své rodině. Zítra se děti vrátí do školy a do školky a těším se, že je tam povedu osobně. Také jsem dostal nějaké nabídky, které zvážím,“ prozradil Petříček.

Úkolem Petříčkova nástupce, což by měl být Lubomír Zaorálek, bude prý dotažení covidových pasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…