Petříček: Okamurova SPD ohrožuje liberální demokracii

16.01.2019 7:12

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) považuje SPD Tomia Okamury za hrozbu pro evropskou liberální demokracii. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Petříček: Okamurova SPD ohrožuje liberální demokracii
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček se domnívá, že volby do Evropského parlamentu rozhodnou o budoucí míře integrace Evropské unie. Uvedl, že budou testem odolnosti evropské liberální demokracie, testem odolnosti Unie jako celku. V souvislosti s eurovolbami očekává zvýšenou aktivitu některých aktérů. Ti se podle něj budou snažit posílit vliv antisystémových stran v zemích Evropské unie. 

„Vidím i v České republice takové strany, jsou v celé Evropě,“ sdělil Petříček s tím, že SPD považuje za hrozbu pro evropskou liberální demokracii.

Původní text ZDE

Petříček také hovořil o brexitu, který bychom podle jeho slov neměli vnímat jako rozloučení s Velkou Británií. Součástí Evropské unie by se pak podle jeho slov měl stát měkký podbřišek Evropy, tedy země západního Balkánu. Podle něj jde o zájem Česka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…