Petříčku! Já „prcáka“ nedostanu. Pavel Novotný opět přitvrdil vůči Rusku

20.12.2019 12:10 | Zprávy

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se znovu obul do Ruské federace, ale tentokrát zasadil ránu i českému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD).

Petříčku! Já „prcáka“ nedostanu. Pavel Novotný opět přitvrdil vůči Rusku
Foto: Repro tv.iDnes.cz
Popisek: Pavel Novotný v pořadu Rozstřel

Zatímco ruský exprezident Boris Jelcin chápal sovětský vpád do Československa v roce 1968 jako chybný a omlouval se za něj, jeho nástupce Vladimir Putin to vidí jinak. Netají se tím, že rozpad Sovětského svazu, k němuž Jelcin přispěl, považuje za tragédii, a nelíbí se mu, když je Sovětský svaz kritizován za to, že jeho vojáci na našem území zavraždili několik lidí a to nikoli v čase války před 8. květnem 12945, ale v srpnu 1968.

Čeští poslanci prohlásili 21. srpen za významný den právě proto, aby připomněli mrtvé, jejichž krev mají na rukou okupanti z roku 1968 – a ruští oficiální představitelé protestovali. Tentokrát však i prezident Miloš Zeman konstatoval, že do toho Ruská federace jako nástupnický stát po Sovětském svazu nemá co mluvit.

Jiří Ovčáček o 21. srpnu 1968

Také starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) dal najevo, že se Rusům nehodlá omlouvat za slova, která pronesl o nich nebo o činech z ruské minulosti. Za pravdu se podle jeho názoru není třeba omlouvat. Je mu prý jen líto, že ho k omluvě vyzývá i český ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …