Pic kozu do vazu. Karel Janeček a očkování: Bude dusno

05.08.2021 13:50 | Zprávy
autor: mp

Miliardář Karel Janeček promluvil jasně a nahlas. Veřejně oznámil, že je proti povinnému očkování, v žádném případě neschvaluje očkování dětí a samotné očkování vnímá jen jako jednu z cest, jak se chránit před koronavirem. Ani trochu se mu nelíbí, jak je společnost rozdělována právě na otázce očkování.

Pic kozu do vazu. Karel Janeček a očkování: Bude dusno
Foto: archiv
Popisek: Miliardář Karel Janeček

Karel Janeček má za to, že v souboji s koronavirem by česká společnost měla táhnout za jeden provaz. Ani trochu se mu proto nelíbí, jak je rozdělována v otázce očkování. Zdá se mu, že očkování musí být věcí svobodné volby každého jedince.

„Osobně zastávám názor, že relevantní jsou protilátky a očkování je jen jednou z možných cest, jak je získat. Jsem proti povinnému očkování dospělých a zásadně odmítám očkování dětí, které tento stupeň ochrany proti Covidu zkrátka nepotřebují. Je mi blízký přístup, který zvolili ve Velké Británii, kde se očkují jen ty děti, které to potřebují ze zdravotních důvodů,“ pravil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…