Pietní shromáždění v Ležákách připomene 71. výročí vypálení osady

23.06.2013 6:02 | Zprávy

Výročí vypálení osady Ležáky na Chrudimsku a vyvraždění tamních obyvatel nacisty připomene dnes dopoledne pietní shromáždění v místech, kde vesnice stála. Památku lidí zavražděných před 71 lety uctí oficiální hosté i místní.

Pietní shromáždění v Ležákách připomene 71. výročí vypálení osady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Shromáždění začne bohoslužbou. Následovat bude položení věnců a projevy hostů v čele s předsedou Senátu Milanem Štěchem a předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou. Vzpomínkový akt zhruba půl hodiny před polednem zakončí zapálení ohně a seskok parašutistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…