Pili a bavili se v Praze. Policie odjela: Nemá to cenu, pokutu stejně nezaplatí

10.12.2020 8:41

Výsměch vládě. Tímto souslovím lze popsat akci, která se konala v Bartolomějské ulici v Praze, před jednou z největších policejních služeben v republice. Lidé tu v noci v hloučcích popíjeli pivo, postávali ve skupinkách po deseti lidech, často bez roušek a dávali jasně najevo, co si myslí o protikoronavirových opatřeních vlády. Strážci zákona to všechno jen tiše sledovali.

Pili a bavili se v Praze. Policie odjela: Nemá to cenu, pokutu stejně nezaplatí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto
reklama

Lidem už lezou krkem opatření vlády směřovaná na boj s koronavirem. Aby ukázali, co si o nařízení vlády myslí, rozhodli se popíjet pivo bez roušek a v hloučcích přímo před policejními služebnami. Popíjeli i v Bartolomějské ulici, před velkou policejní služebnou v Praze. Připomínalo to velkou párty.

Anketa

Pojedete na Vánoce k příbuzným?

41%
54%
hlasovalo: 13566 lidí

„Nikdo nemá roušku, hloučky jsou třeba i po deseti lidech, ti se objímají a křičí na celou ulici. Za osm minut je úterní půlnoc a od té chvíle začnou platit opět přísnější opatření – třeba zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Nejsme v žádné temné boční ulici, ale v centru Prahy v Bartolomějské ulici přímo před jednou z největších služeben policie v zemi. Policie vše sleduje na kamerách a může lidi za pití alkoholu na veřejnosti či rušení nočního klidu okamžitě pokutovat. Nezakročí,“ uvedla k tomu čtvrteční MF Dnes s tím, že policisté po půlnoci jen vykráčeli ze služebny, nasedli do služebních vozů a odjeli.

Policie sice může popíjejícím lidem rozdat pokuty, ale podle jednoho ze strážců zákona to vlastně nemá smysl.

„Nemá smysl ty lidi pokutovat, pokuty nezaplatí. Je to tu neustále celý rok, nic nepomáhá, vždy se vrátí. Už jsme povolávali i pořádkovou jednotku a antony. To je jediné, co funguje, když vidí anton, rozejdou se,“ poznamenal k tomu jeden z policistů.

Lidé v Bartolomějské sami přiznali, že strážce zákona provokují záměrně, děje se tak pravidelně. Vysokoškolští studenti by za jiných okolností mohli vyrazit bavit se do hospody. Jenže teď jsou restaurace zavřené, takže studenti a nejen studenti vyrazili do Bartolomějské. A nejen tam.

Podle premiéra Andrej Babiše (ANO) by policisté měli v podobných případech jasně zakročit a pokud tak nečiní, odpovědnost padá podle předsedy vlády na bedra ministrra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka. Ten však tvrdí, že policisté dělají, co mohou. Nelze od nich prý očekávat, že budou postávat na každém rohu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…