Pirát Ferjenčík se před vtipnými kamarády zastal Roznera z SPD: Je to hodný člověk, pracovitý a poctivý

01.02.2018 23:01

Poslanec Miloslav Rozner (SPD) je častým terčem posměšků kvůli některým ze svých nepovedených mediálních výroků, které pocházejí z doby závěru kampaně před volbami do Sněmovny v minulém roce. Poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) už se na to nemohl dál dívat a na svém facebooku se ho zastal.

Pirát Ferjenčík se před vtipnými kamarády zastal Roznera z SPD: Je to hodný člověk, pracovitý a poctivý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, lídr pardubického kraje
reklama

Výstupem, kterým se tehdejší kulturní expert hnutí SPD v kampani před volbami do Sněmovny Miloslav Rozner „proslavil“, byl ten v České televizi, kde mezi zástupci ostatních stran a hnutí působil nepřipraveně a nejistě. Server Echo24.cz informoval, že na svou obhajobu Rozner tvrdil, že byl jen nervózní z prvního vystoupení v televizi.

Ferjenčík se Roznera zastal hlavně proto, že už nevydržel přihlížet útokům, které na něj směřoval jeho kamarád Filip Bořivoj Schneider. „Ustavičně se do Míly Roznera naváží. Mám z toho dojem, že přistoupil právě na to pojetí politiky, proti kterému bojuje. Hodnotí člověka podle pár mediálních výstupů,“ napsal.

  • Původní zdroj ZDE

Ferjenčík sice řekl, že neví, jestli by Roznerovi „svěřil své děti (jak se Filip sugestivně ptá)“, ale z těch pár setkání, která s ním absolvoval ho vnímá jako hodného člověka. „On bere svou práci poslance vážně. Pracovitost, poctivost a vytrvalost jsou v řadě případů důležitější než inteligence a mediální protřelost,“ řekl a dodal, že sice Rozner zastupuje protikladný politický proud než on, ale „to neznamená, že bych se mu měl další čtyři roky pošklebovat kvůli pár bizarním výrokům“.

„Já jsem docela rád, že se občas do Sněmovny, byť třeba shodou okolností, dostanou ‚normální lidi‘, myslím, že to může být pro tu instituci jako celek přínos,“ uzavřel Ferjenčík.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby

14:07 Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby

Zbrojní analytik a někdejší zaměstnanec ministerstva obrany Jaroslav Štefec podotkl, že akce kolem m…