Předseda Pirátů Ivan Bartoš věnoval pozornost registru smluv a služebnímu zákonu. V zákonu o registru smluv by Piráti rádi zrušili výjimky pro ČEZ a další firmy. Z úst Bartoše zaznělo, že této změně dnes nejdůrazněji brání lidovci a komunisté. Pokud jde o služební zákon, premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by podle předsedy Pirátů neměl do zákona sahat. Zvlášť ne, pokud mají tyto změny vést k tomu, že bude stát řízen více jako firma. Podle Bartoše to v žádném případě není dobrý nápad.
Poslanec Mikuláš Ferjenčík doplnil, že Piráti navrhují vyjmout neplátce DPH z povinnosti zavést si EET. Tento návrh má prý podporu napříč stranami, s výjimkou Babišova ANO. Podle Pirátů je důležitější posvítit si na velké firmy. Ferjenčík je přesvědčen, že tlak na drobné živnostníky je dnes nesmyslně velký a je třeba to napravit.
Když se dostal ke slovu poslanec Pirátů Tomáš Peksa, spustil kanonádu. Já bych vás chtěl krátce poinformovat o disciplinárním řízení, které se proti mně pokouší zahájit pan trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš,“ začal poslanec zvolna s tím, že se řeší otázka, zda se smí česká Poslanecká sněmovna zabývat výroky, které zazněly na půdě Švédska. Peksa v zahraničí Babiše ostře kritizoval a mluvil o jeho dotační kauze Čapí hnízdo. Premiér mu vzkázal, že poškozuje zájmy Česka a bylo by dobré proti Pirátovi zahájit disciplinární řízení. Peksa Babišovu kritiku důrazně odmítl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp