Pirát: Proč trestat za trávu? Škodí míň než alkohol. A těch peněz, co utíká

06.09.2021 12:45 | Ze sítí

Zastupitel hlavního města Prahy za Českou pirátskou stranu Adam Zábranský se na svém twitterovém účtu vyjádřil ke kriminalizaci pěstování a užívání trávy pro osobní potřebu. Podle něj je to absurdní.

Pirát: Proč trestat za trávu? Škodí míň než alkohol. A těch peněz, co utíká
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský

„Kriminalizace pěstování a užívání trávy pro osobní potřebu je absurdní. Zbytečné náklady na pokutování a stíhání lidí, kteří nikomu neškodí (a sobě škodí méně než pitím alkoholu) + ucházející příjmy a podpora černého trhu. Nechápu, že proč nemají legalizaci v programu všichni,“ poznamenal Zábranský na twitteru.

Jak Piráti píší na svém webu Pirati.cz, padesát let po podepsání Jednotné úmluvy o omamných látkách z roku 1961 jsme svědky celosvětového selhání války proti drogám. „Výroba nelegálních psychotropních látek a obchod s nimi dnes představují jedno z nejvýdělečnějších světových průmyslových odvětví. Jeho odhadovaný obrat 320 miliard dolarů ročně je beze zbytku kontrolován zločinci. Psychotropní látky jsou kvůli tomu snadno dostupné na černém trhu, a to nejen dospělým, ale i dětem. Pirátská strana považuje za nezbytné opustit předsudky týkající se psychotropních látek a začít je spravedlivě a efektivně regulovat. Nová zákonná úprava musí respektovat základní lidská práva každého dospělého člověka a nastavit takovou politiku psychotropních látek, která zajistí nejen účinnou kontrolu tohoto odvětví, ale i funkční systém prevence, regulace a pomoci, který předchází rizikům spojeným s jejich užíváním a zmírňuje jeho následky,“ uvádějí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

18:48 Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselý…