„V podstatě jsme se dohodli na tom, že se chceme dohodnout,“ řekl Hřib a dodal, že navazujících jednání o koalici by se podle něj měli účastnit i zástupci koalice TOP 09 a STAN. V následujících dnech by se měly sejít expertní týmy stran nad společným programem. „Veškeré personální záležitosti se budou řešit až potom,“ dodal.
Zvažovaná koalice je podle Hřiba pro Piráty v tuto chvíli jedinou možnou, další možnosti by strana zvažovala až v případě, že by současná jednání selhala. Zádrhel by nicméně mohl vzniknout na otázce, kdo bude primátor. „Primátor by měl připadnout té straně, která získala ve volbách nejvyšší výsledek,“ uvedl Hřib. Piráti se umístili druzí po ODS se ziskem 17,1 procenta a obsadili 13 mandátů v 65členném zastupitelstvu. Praha sobě získala 16,6 procenta a rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel má i TOP 09 a STAN se ziskem16,3 procenta hlasů.
Primátorské křeslo by rád obsadil i Čižinský. „My o ten post samozřejmě máme zájem, protože Pražané dali největší počet hlasů právě mně, čímž dali najevo, že chtějí, abych byl primátorem,“ uvedl. Podle Hřiba nicméně volební systém do komunálních voleb není nastaven tak, aby sloužil k přímému výběru primátora.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Předkupní právo na zemědělskou půdu
V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?
Další články z rubriky
21:45 Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba
Aktivity sudetoněmeckého landsmanšaftu na českém území a kumulace vládních funkcí jako selhání dělby…
- 18:30 To už jsme zase nějaký protektorát? Rajchl o Pavlovi, sudeťácích a rozkazech
- 16:00 Hoffman: Vysídlenci se pořád nevzdali naděje
- 13:01 „Pak jsem zrádce.“ Mladší Kolář se přiznal. A narazil
- 11:11 „Špatný mír, budeme žít s následky.“ Prezident Pavel strašil na konferenci
- 9:00 Merz cpe Ukrajinu do EU. Aby „udržel morálku“


