Pirát se rozkřikl na Okamuru: Vy jste, s odpuštěním, nelidský hovado!

04.04.2019 19:32

V úterní Aréně Jaromíra Soukupa se sešlo 5 hostů z Pirátů, ČSSD, ANO, KSČM a SPD. A z publika padla otázka: „Chcete nebo nechcete uprchlíky? Ano nebo ne?“ Pro ilegální uprchlíky nebyl nikdo. Ale nejtvrději vystupoval nepřekvapivě Tomio Okamura, který tvrdil, že nulová tolerance je cesta vpřed a přijímat by se neměly ani děti. A za to dostal od Mikuláše Peksy tvrdou odpověď.

Pirát se rozkřikl na Okamuru: Vy jste, s odpuštěním, nelidský hovado!
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Pět poslanců v Aréně Jaromíra Soukupa
reklama

Ve studiu byla za komunistickou stranu europoslankyně Kateřina Konečná, která k tomu řekla: „My samozřejmě od začátku říkáme, že máme mít jasné azylové zákony v rukou národních států, takto jsme i hlasovali v Evropském parlamentu. Říkáme, že musí být tvrdá ochrana schengenské hranice, tedy té hranice Evropské unie. A hlavně říkáme, že ta situace se má řešit v místech, kde ty konflikty vznikají. Protože například v té Sýrii ti lidé budou chybět, když je budeme mít tady, proto my říkáme, zůstaňte tam, kde jste, my vám pomůžeme v těch místech. Ale prosím, nehrajme si tady na tuto notu.“

Anketa

Prospívají Piráti české politice?

hlasovalo: 28804 lidí

Oproti tomu poslankyně Maxová, zástupkyně vládního ANO, byla velmi stručná: „Ilegální ne. Legální migraci po splnění nějakých podmínek za nějakým účelem ano.“A relativně stručný byl i Jaroslav Foldyna z ČSSD, častý host Soukupových pořadů: „Jsem proti ilegální migraci a jsem jen (zřejmě pro legální migraci) v tom v případě, že o tom suverénní stát rozhodne, to je jediná možnost, kdy na to jsem schopen přistoupit. Ilegální migranty nechceme.“

Asi málokoho překvapí, že nejradikálněji se vyjadřoval Tomio Okamura z SPD: „My od začátku razíme nulovou toleranci.  Žádného. Ani kdyby to byly nějaké děti, protože Evropská unie ani žádné ty evropské státy nemají mechanismus, jak rozlišit, kdo je kdo. Nejsou schopny rozlišit ani identitu. My prosazujeme nulovou toleranci.“ Je dobré dodat, že dotaz přišel od příznivců SPD.

Ale na Okamurova slova reagoval od Pirátů Mikuláš Peksa. Nejdříve uvedl, že si myslí, že potřebujeme jasná pravidla pro to, jak má být otázka azylantů řešena. A na Okamuru se osopil: „Odmítám tu demagogii, že není možné odlišit ty lidi, kteří k nám přicházejí. Prosím vás, pane Okamuro, děti odlišíte, a pokud chce někdo vyhánět děti, které prchají z války, tak jste s odpuštěním nelidský hovado. Děkuju.“ Od příznivců SPD se ozývalo: „Hanba“, zatímco příznivci Pirátů tleskali. A Soukup toto téma raději ukončil.

Fotogalerie: - Uprchlický tábor Tempelhof

Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...
Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...
Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...
Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...
Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...
Uprchlický tábor v areálu bývalého berlínského let...

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…