Piráti? Věci veřejné na THC! Tahle parta nemůže řídit stát, zoufá si starý ódéesák

06.01.2022 16:37 | Ze sítí

Europoslanec za ODS Jan Zahradil říká, že Piráti jsou jako nesourodý pytel blech nebo jako „Věci veřejné na THC“. „Tahle parta přerostlých dětí nemůže řídit stát a zejména jej nemůže reprezentovat v zahraničí,“ narážel zřejmě na ministra Lipavského i europoslankyni Gregorovou. A poznámky měl i k přiznané komunistce Jance Michailidu.

Piráti? Věci veřejné na THC! Tahle parta nemůže řídit stát, zoufá si starý ódéesák
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Článek o Jance Michailidu, která kandiduje na post předsedkyně Pirátů, opět rozhádal křídla Pirátské strany, jejíž členové ji buď bránili, nebo zatracovali za to, že Michailidu prohlásila, že „její vnitřní přesvědčení je komunistické“.

Podle europoslance Zahradila ani tak nezáleží na tom, jaká je orientace Pirátské strany či jaké názory má Janka Michailidu. „Důležité je, že Piráti se opakovaně prezentují jako ideově nesoudržný pytel blech, chaotický a nevyzpytatelný, který ze své ‚transparentnosti‘ a otevřenosti udělal permanentní stand-up comedy. Tahle parta přerostlých dětí nemůže řídit stát a zejména jej nemůže reprezentovat v zahraničí. Jsou to Věci veřejné na THC,“ zhodnotil vystupování Pirátů, kterým jejich fórum přineslo v médiích ostudu už několikrát. A uznal, že ODS má Pavla Novotného.

„A jinak teda paní Michailidu je moc hezká a na fotkách jí to sluší. Za kteréžto sexistické prohlášení dostanu od Zuckerberga 30 dní natvrdo a její kamarádka Markétka mě udá předsednictvu EP za MeToo, což se pak bude půl roku vyšetřovat stylem ‚čínské chlebíčky‘,“ napsal také následně v diskusi Zahradil.

„A vůbec nejzábavnější je upřímné zděšení všech těch pravicových liberálů zejména na Twitteru nad zjištěním, že Piráti jsou levicová strana. ‚Jak je to možný, dyť já je volil?!‘ Asi sis, troubo, málo zjistil o historii a kořenech celého pirátského hnutí. Tak teď zase můžeš jít nadávat voličům Okamury do pitomců,“ dodal rovněž Zahradil.

 

„Já celkem nepochybuju, že to o víkendu Bartoš vyhraje. Ale při pohledu na vnitřnosti Pirátské strany je asi dobré si znovu a znovu uvědomit, že ti čtyři jejich poslanci a tři ministři ve vládě reprezentují tak maximálně sebe a své osobní názory, nikoliv nějaký ucelený a ideově podložený politický postoj,“ zmínil Zahradil.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

23:04 „Přes držk* a vypráskat je z Ukrajiny!“ Televizní debata se zvrtla. Jurečka nevydržel poslouchat Fialu

Česko v krizi. Občané čelí nejrazantnější vlně zdražování. V Superdebatě CNN Prima News o inflaci s …