Piráti a SPOLU zapláčou. „Babišův zámek“ otočí volby tam, kam nechtějí

04.10.2021 10:27 | Ze sítí

Těsně před volbami vyšlo najevo, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš si v roce 2009 poslal přes firmy v daňovém ráji v Panamě 381 milionů. Za tyto peníze měl posléze koupit několik nemovitostí ve Francii. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) už tuší, komu tyto informace uniklé před volbami pomohu. Opoziční koalice to podle něj nebudou.

Piráti a SPOLU zapláčou. „Babišův zámek“ otočí volby tam, kam nechtějí
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš (ANO)

Mezinárodní konsorcium novinářů analyzuje dokumenty uniklé v kauze Pandora Papers, dokumenty uniklé z jedné z firem v Panamě. Dokumenty naznačují, jak v daňových rájích perou peníze drogoví bossové, teroristé a další zločinci. Ukazují také, jak šetří peníze politici, kteří se snaží platit co nejnižší daně ve svých domovských zemích.

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26202 lidí

Podle českého serveru Investigace.cz si Babiš poslal přes firmu v Panamě 381 milionů korun a následně si koupil několik nemovitostí ve Francii. „Schéma, jak je použil, je jedním z nejoblíbenějších mezi teroristy, pašeráky drog a zbraní i zkorumpovanými politiky," naspal k tomu slovenský deník Sme.

Obě opoziční koalice, tedy na jedné straně koalice SPOLU tvořená ODS, TOP 09 a lidovci, ale také koalice Pirátů a Starostů, vyzvaly Babiše, aby prokázal, že peníze řádně zdanil. Babiš se brání, že nespáchal nic nezákonného a zveřejněné informace považuje za účelový předvolební útok na něj jako na lídra hnutí ANO.

Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) ale uniklé informace ani jedné z opozičních koalic nepomohou.  

„Mohu se mýlit. Ale dle mého mají #Pandora Papers potenciál dostat Šlachtu do Sněmovny. Možná na tom něco trhne i KSČM a SPD. Takže se z toho, že zas něco prasklo na Babiše, nijak zvlášť neraduju. Jinak čekám mohutnou politickou reakci v #EU, následovanou záplavou dalších regulací,“ konstatoval Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Zahradil o Pandora Papers

Publicista Vratislav Dostál má za to, že aktuální kauza s Panama Papers může vlastně v konečném důsledku Babišovi pomoct.

„Celkem pochybuju, že by nové informace o Babišovi přesvědčily nějaký významnější počet jeho voličů k tomu, aby to hodili komunistům, ČSSD nebo Přísaze, možná by byl ale nakonec i rád,“ napsal Dostál.

Navrch přidal vtip o tom, jak si Babiš v minulosti optimalizoval daně.

Babiš a Panodra Papers

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …