Piráti chtějí v Ostravě hlavně překročit pětiprocentní hranici

07.08.2018 13:06 | Zprávy

Česká pirátská strana chce v Ostravě a dalších třech městských obvodech, kde pro podzimní komunální volby postavila své kandidáty, především prolomit pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva. Novinářům to dnes řekl lídr a kandidát na primátora David Witosz. Zprávu přinesla ČTK.

Piráti chtějí v Ostravě hlavně překročit pětiprocentní hranici
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Piráti se kromě městského zastupitelstva budou ucházet o přízeň voličů ještě v městských obvodech Jih, Poruba a v centrální Moravské Ostravě a Přívozu. Dosud Piráti v Ostravě nemají zastoupení v žádném ze zastupitelstev. Witosz připomněl, že v posledních volbách straně právě v centrální městské části unikl postup do zastupitelstva o jediný hlas.

Sedmatřicetiletý Witosz je absolventem Institutu geodézie a důlního měřictví na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Aktuálně je zaměstnán u Správy železniční a dopravní cesty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Předsedkyně

Jste jedinou úspěšnou komunistickou političkou. Opravdu se už nebudete ucházet o post předsedkyně strany? A v politice zůstanete nebo počkáte až vám skončí mandát a taky skončíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák: Předvolební podvod supermarketů. Bolístky Svěráka a Geislerové

11:34 Vidlák: Předvolební podvod supermarketů. Bolístky Svěráka a Geislerové

VIDLÁKŮV TÝDEN Supermarkety se před volbami pustily do boje za Fialovu vládu, konstatuje moravský ze…