Piráti lžou. S firmami pana Hrdličky nespolupracujeme, řekla PL Praha 10

19.01.2018 16:18

Před několika dny v poměrně ostré tiskové zprávě místopředsedkyně Pirátů a zastupitelka Prahy 10 Olga Richterová uvedla, že tato městská část je nebývale štědrá k firmám podnikatele Tomáše Hrdličky. Jak ovšem ParlamentníListy.cz zjistily přímo na vršovické radnici, Richterová zjevně lhala.

Piráti lžou. S firmami pana Hrdličky nespolupracujeme, řekla PL Praha 10
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hrdlička v Parlamentních Listech
reklama

Připomeňme výstup pirátky Richterové:

„Ve středu 3. ledna bylo na webu MČ Praha 10 zveřejněno usnesení Rady MČ o výběru dodavatele na rekonstrukci kina Vzlet na Praze 10. Jedná se o zakázku za 36 milionů korun. Výběrového řízení se zúčastnily nakonec vítězná společnost VISTORIA Tomáše Hrdličky a EDIKT. Obě společnosti spolu přitom rády spolupracují. Poslední říjnový den roku 2017 podepsaly smlouvu o společné rekonstrukci ZŠ Štěrboholy. I proto existují vážné pochybnosti o férovosti výběrového řízení. Krom toho se připravuje novostavba MŠ v areálu ZŠ Nad Vodovodem, která také může přistát společnosti VISTORIA," říkají Piráti z Prahy 10.

„Společnost VISTORIA má firemní heslo "spolehlivý partner na povrchu i v podzemí". Podle toho, co o ní víme, by si mohla vystačit jen s tím podzemím," dodala místopředsedkyně Pirátů a zastupitelka Prahy 10 Olga Richterová.

Na její tiskovou zprávu nereagovala ani radnice, ani starosta Novák (ČSSD), ale ani podnikatel Hrdlička.

Proto jsme se obrátili na tiskové oddělení Prahy 10, aby nám sdělilo, zda od roku 2010 spolupracovali se zmíněnými společnostmi, tedy Vistoria nebo Edikt. A pokud ano, zda nám mohou sdělit rozsah spolupráce. Dočkali jsme se odpovědi, která ovšem vyjádření Pirátů popírá. „S těmito společnostmi MČ Praha 10 nespolupracovala," řekl nám tiskový mluvčí Prahy 10 Vít Novák.  

Pirátská zastupitelka Richterová již na další z našich dotazů nereagovala. Zůstává tak otázkou, z jakých informací tato politička čerpala a proč je není schopná veřejně obhájit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ava
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zažila jsem Brežněva i pád KSČ... Tereza Spencerová o budoucnosti EU. A probrala Západ v současném světě: Blbý pohled

8:25 Zažila jsem Brežněva i pád KSČ... Tereza Spencerová o budoucnosti EU. A probrala Západ v současném světě: Blbý pohled

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Mnohým z nás, co jsme naplno zažili ještě poslední roky vlády KSČ, …