Piráti mají podle Bartoše ambici vyhrát komunální volby v Praze

04.09.2018 13:40

Piráti mají podle svého předsedy Ivana Bartoše ambici vyhrát komunální volby v Praze. Uspět chtějí také v dalších krajských městech. Bartoš to dnes řekl při zahájení kampaně před obecními a senátními volbami. Piráti slibují otevřené radnice, dostupné bydlení, transparentní rozhodování, zapojení občanů do řízení města a skoncování s klientelismem, píše ČTK.

Piráti mají podle Bartoše ambici vyhrát komunální volby v Praze
Foto: Vít Hassan
Popisek: Happening Pirátů s názvem Zachraňte internet! proti návrhu evropské směrnice o copyrightu. 26. 8. na Palackého náměstí v Praze
reklama

„My máme skutečně ambici vyhrát volby v Praze. Podle posledních průzkumů Piráti jsou jasnými favority,“ prohlásil Bartoš. Piráti jsou podle průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi s 21,5 procenta v hlavním městě nejpodporovanější stranou, zatímco hnutí ANO by získalo 14 procent.

„V každém městě, kde stavíme kandidátku, je pro nás úspěch být nejen lepší, než jsme byli v minulých komunálních volbách, ale být lepší, než jsme byli v posledních volbách do Poslanecké sněmovny,“ dodal. Piráti postavili do letošních komunálních voleb tři tisícovky kandidátů ve 165 městech a obcích.

Prakticky všichni pirátští lídři v krajských městech slibovali, že skoncují s klientelistickými vazbami stávajících komunálních politiků. „Lidé, kteří sedí na radnicích, jedou svůj byznys 20 nebo 25 let,“ řekl Bartoš. Jako příklad uvedl pražského sociálního demokrata Karla Březinu. Dvojka českobudějovické kandidátky Pirátů Zuzana Kudláčová zmínila zase podnikatele Pavla Dlouhého, známého pod přezdívkou „kníže z Hluboké“.

Výsledek Pirátů v souběžných senátních volbách nechtěl Bartoš odhadovat s tím, že vedle vlastních kandidátů, jako je pražský senátor Libor Michálek, Piráti, podporují v některých obvodech i adepty jiných uskupení.

Piráti do voleb vyrazili s heslem Držíme kurs, ale také Na Prahu změny nebo českobudějovickým Otočíme kormidlem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

D*bila dělejte z někoho jiného! Známý advokát ke Kundrovi, Respektu, BIS. Velmi ostré

18:33 D*bila dělejte z někoho jiného! Známý advokát ke Kundrovi, Respektu, BIS. Velmi ostré

Právník a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf se vyjádřil ke kauze ricin, ktero…