Piráti poslali vzkaz Krnáčové. Má se držet zpátky. Primátorka odpověděla

09.10.2018 14:13

Zástupci pražských Pirátů a hnutí Praha Sobě (PS) se dnes přidali k nedělní výzvě předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila končící primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby odcházející radní nečinili žádná závažná rozhodnutí. ČTK to sdělily mluvčí PS Julie Kochová a zastupitelka Pirátů Michaela Krausová.

Piráti poslali vzkaz Krnáčové. Má se držet zpátky. Primátorka odpověděla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Krnáčová v pondělí ČTK sdělila, že rada nemůže přestat pracovat a bude fungovat i nadále. Volby v Praze vyhrála ODS, druzí byli Piráti, třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. ANO skončilo páté.

„Také my za PS se k výzvě připojujeme. ANO a ČSSD už toho předvedly více než dost a Pražané si rozhodně nezaslouží další špatná rozhodnutí,“ uvedl kandidát PS na primátora a starosta Prahy 7 Jan Čižinský. „Piráti se připojují k výzvě, aby rada zatím nečinila žádná závazná rozhodnutí,“ doplnila Krausová.

Radní se poprvé po víkendových volbách sešli dnes. Původně měli na programu několik významných materiálů, které se týkaly například opravy Libeňského mostu nebo stavby lanovky na Letnou. Žádný z nich nakonec v programu jednání nezůstal.

Krnáčová ČTK v pondělí sdělila, že městská rada nemůže přestat fungovat. „Nevíme, jak dlouho bude trvat, než se utvoří nová koalice, může to být několik týdnů, ale může to být také půl roku. Některá rozhodnutí ale nesnesou odkladu, takže my fungujeme dál,“ uvedla primátorka. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) řekl, že radní budou řešit běžnou agendu. „Zásadní investice a rozpočet na příští rok určitě počkají na nové vedení,“ uvedl v pondělí.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), která měla v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů. Koalice prošla několika krizemi, a před několika lety se na čas dokonce rozpadla.

ČSSD se v letošních volbách do zastupitelstva hlavního města nedostala, když získala necelá tři procenta hlasů. V zastupitelstvu nebudou ani Zelení. O magistrátní koalici se nyní chystají vyjednávat Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). V případě dohody by měla většinu 39 hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …