Piráti si dnes zvolí nové vedení, na předsedu jsou tři kandidáti

11.01.2020 6:15

Piráti si dnes zvolí na jednání celostátního fóra v Ostravě nové vedení. Předsednickou funkci obhajuje Ivan Bartoš, kromě něj kandidují místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík. Piráti také představí lídry krajských kandidátek a kandidáty do Senátu, zabývat se budou i návrhem na změnu stanov. Jednání potrvá do neděle, kdy se Piráti budou věnovat zejména workshopům.

Piráti si dnes zvolí nové vedení, na předsedu jsou tři kandidáti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Piráti na tiskové konferenci ve sněmovně

Bartoš byl předsedou strany mezi říjnem 2009 a červnem 2013, následně krátce mezi zářím 2013 a červnem 2014 a poté od dubna 2016. Také Pikal a Ferjenčík už v minulosti byli ve vedení strany - Pikal byl v letech 2014 až 2017 prvním místopředsedou, Ferjenčík zastával funkci místopředsedy v letech 2010 až 2014.

Na místopředsedy Pirátů kandiduje celkem deset členů včetně tří aspirantů na post šéfa strany. Ze současných místopředsedů se o post znovu ucházejí Olga Richterová a Radek Holomčík. Z poslanců chce ve vedení strany usednout též Jan Lipavský. Na pozici aspirují také europoslankyně Markéta Gregorová, náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová, zastupitel městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Martin Kučera a člen technického odboru Pirátů Jan Bednařík. Republikové předsednictvo podle stranických stanov sestává z předsedy a čtyř místopředsedů.

Na zasedání fóra budou blíže představeni lídři kandidátek pro letošní krajské volby a kandidáti do Senátu. Straníci se budou zabývat také změnou stanov, kterou chtějí zjednodušit vylučování členů strany, kteří neplatí členské příspěvky. Dosud za to Pirátům hrozí jen pozastavení členství, nově by jim členství automaticky zanikalo rok poté, co bylo pozastaveno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tajemník od Pitharta“ a „Vystrčilův profesor“. Pozoruhodný příběh právníka, který stojí za akcí proti Zemanovi

10:04 „Tajemník od Pitharta“ a „Vystrčilův profesor“. Pozoruhodný příběh právníka, který stojí za akcí proti Zemanovi

Akce „článek 66“, která má zbavit prezidenta republiky pravomocí a přenést je na jiné ústavní činite…