Piráti si připravili zvláštní logo pro pražské volby. Pluli s ním po Vltavě

13.09.2014 18:14

Odhalením nového loga pro volby do pražského magistrátu dnes zahájili předvolební kampaň Piráti. Logo tvoří bílý nápis Piráti v několika jazycích v černém poli a nápadně se podobá logu Prahy, které vzniklo podle návrhu Aleše Najbrta. Piráti do kampaně investují 300.000 korun a dalších 100.000 korun dají na kampaň v městských částech. ČTK to dnes řekl lídr pražské kandidátky Jakub Michálek.

Piráti si připravili zvláštní logo pro pražské volby. Pluli s ním po Vltavě
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Kampaň pirátů v Žatci
reklama

Piráti kampaň zahájili na lodi na Slovanském ostrově u Žofína, kde nové kontroverzní logo představili, a pak vyrazili na jízdu po Vltavě, odkud chtěli znak ukázat lidem. "Jsme jediná strana, která si to může dovolit, protože je to v souladu s naším programem. Naprosto jednoznačně to ukazuje, že Piráti jsou mezinárodní strana," uvedl k logu do pražských voleb Michálek. Najbrt se zatím k aktivitě Pirátů nevyjádřil, protože je v zahraničí. "Zatím jsem nic neviděl, takže ani nemohu reagovat," napsal v SMS zprávě. 

Mezi programové cíle pražských Pirátů patří třeba prověření různých kauz, vyrovnané hospodaření nebo možná jízda MHD pro Pražany zadarmo. Michálek by byl spokojen, pokud Piráti v boji o magistrát porazí ODS nebo získají dvojciferné procento hlasů. Piráti chtějí mít kontaktní kampaň, mezi lidi budou šířit třeba volební noviny nebo samolepky. "Na pirátské poměry to bude poměrně rozsáhlá kampaň," podotkl Michálek. 

Ve volbách před čtyřmi lety Piráti získali necelé jedno procento hlasů. Největší úspěch zatím strana zaznamenala o letošních evropských volbách, v nichž získala téměř pět procent hlasů. Na zisk křesla europoslance to ale nestačilo. 

O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než při volbách v roce 2010. Volby se budou konat na začátku října. Pražané budou v jednom volebním obvodu volit 65 zástupců, tedy o dva víc než v minulých volbách. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…