Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD

01.11.2018 12:38 | Zprávy

Piráti v Brně schválili hlasováním v členské základně koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního fóra Pirátů. Dvoudenní hlasování končí až v pátek večer a zatím ještě všichni nehlasovali, avšak dnes po 11:00 už dvanáct členů brněnské základny z dvaceti smlouvu podpořilo.

Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Je to tedy potřebná nadpoloviční většina. Ostatní strany schválily smlouvu dříve, a tudíž nic nebrání jejímu podpisu. Předseda brněnské ODS Robert Kerndl dnes ČTK řekl, že podpis koaliční smlouvy očekává v pondělí.

Hlasování Pirátů začalo ve středu večer. Pro schválení koaliční smlouvy byli například lídr brněnských Pirátů a jejich předseda Tomáš Koláčný, krajský předseda strany Róbert Čuma nebo poslanec Tomáš Vymazal. Proti byla budoucí radní Markéta Gregorová nebo Jakub Sobocik, zdrželi se Jiří Ulip a Marcel Kolaja.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žádný mír, bojuje se dál. Evropani zase házejí vidle

8:10 Žádný mír, bojuje se dál. Evropani zase házejí vidle

Evropský protinávrh k americkému mírovému plánu potvrzuje suverenitu Ukrajiny, navrhuje dohodu o neú…