Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

21.10.2019 16:48

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat nebudu,” píše zastupitelka pražského magistrátu za Piráty Michaela Krausová svému partnerovi Jakubovi Michálkovi. Email spolu s dalšími informacemi obdržely ParlamentníListy.cz v pondělí.

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Krausová

„At si polibi prdel zasrana pica a prestane argumentovat stanoviskem, ktery jsme kvuli jeji svate valce s Magdalenou museli kvuli damage control napsat, nevim, co si s ni Martina (ne)domluvila.“ Těmito ostrými slovy celý email začíná. O co v něm jde?

Anketa

Dělá vám starosti zdraví prezidenta Zemana?

60%
40%
hlasovalo: 7166 lidí
S největší pravděpodobnostní o nedávné výběrové řízení na dalšího PR poradce pražského primátora Zdeňka Hřiba. “Pirátka” Jana Kolaříková zveřejnila na serveru jobs.cz inzerát, ve kterém hledali Piráti poradce v oblasti komunikace pro pražského primátora. Nebylo by na tom nic zvláštního, pokud by jej neplatil magistrát, tedy daňový poplatníci, a pokud by v inzerátu nestálo, že je potřeba, aby sdílel pirátskou ideologii.

Ve chvíli, kdy tento postup kritizoval opoziční zastupitel Patrik Nacher, dostala Kolaříková od zastupitelky Krausové a úřednice Martiny Vackové pokyn k zastavení výběrového řízení.  Sama se ale pozastavila nad tím, z jakého důvodu, neboť rozdíl mezi jinými pozicemi (konkrétně pak mezi pozicí Martiny Vackové a Veroniky Kubíčkové) a touto nevidí. Věc řešila Kolaříková také s Jakubem Michálkem, místopředsedou strany a předsedou poslaneckého klubu, který se své partnerky Krausové zastal a do pražské pirátské kauzy se také zapojil.

Dále toto evidentně řešil přímo s Michaelou Krausovou, načež obdržel peprnou odpověď.

Maily, ze kterých redakce cituje, jsou volně k dispozici i na pirátském fóru. Mimo jiné se tam dočteme například to, jak se poslanec Michálek obořil na svého kolegu, který se rozhodl neuposlechnout političku Krausovou.

Část emailu, který je k vidění rovněž na pirátském fóru

 

„Ahoj, prestan zneuzivat pravomoc a vymyslet si vlastni pravidla, ze jediny zpusob komunikace je pres podatelnu. S lidmi budu komunikovat, jak budu chtit a ty nebudes lidem hazet klacky pod nohy, kdyz jim mas zajistovat podporu a jsi za to placeny. V tehle organizaci budeme vsichni spolupracovat a pokud budes delat naschvaly, tak to budeme resit. Takze laskave ten problem vyres misto toho, abys vymyslel dalsi problemy. Ja mam milion uzitecnejsich veci na praci nez se s tebou dohadovat Jakub”

O co šlo v tomto případě? Matěj Kubíček chtěl zveřejnit výsledky do dozorčích rad městských firem v Praze, ale neměl oprávnění na vkládání. Zastupitelka Krausová tedy žádala jistého Martina Kučeru o to, aby mu povolil přístup. Ten ji odpověděl, že takové žádosti patří do podatelny, a že oprávnění na úrovni jednotlivých osob se z principiálních důvodů neudělují. Jaké ale muselo být překvapení, že mu v této věci napsal předseda poslaneckého klubu a místopředseda strany Michálek, aby věc vyřešil...

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Nebyl však prvním, na koho se Michálek obrátil. Pokusil se o to samé nejprve požádat výše zmíněnou Kolaříkovou, která ho však odmítla s tím, že na toto nemá oprávnění.

Na pirátském fóru se také dočteme o poněkud zvláštním výběrovém řízení do dozorčí rady Obecního domu, ve kterém opět vystupuje zastupitelka Krausová. Podle Jaroslava Němce, který se tohoto výběrového řízení zúčastnil, údajně manipulovala s výsledky. Někdo z „kamarádů” mu prý poslal tabulku s výsledky s tím, „že se mám podívat do historie úprav. Odkaz směřoval do tabulky s výsledky hodnocení. Zároveň jsem zjistil, že mám tímto odkazem přístup do kompletní složky HR. Také jsem tím zjistil, že existují 2 tabulky, v té původní, kterou vyplňoval před Vánoci naposled Viktor (19. 12. 2018, 19.28 hod. / tedy vyplněná těsně po pohovorech), jsem měl o jeden bod více než vybraný, výsledek tedy opravdu těsný, ne-li vyrovnaný. Komise tedy dala přednost uchazeči s lepší praxí a dojmem, měl jsem lepší hodnocení programu a reference = podle mě absolutně vše OK. Jak jsem již psal, politické rozhodnutí. A vzhledem k tomu, že v komisi seděla MK, věděl jsem, že mám malé šance. Tedy se mi jen potvrdilo, co jsem si myslel již před Vánoci. Ono ovšem existovala i jiná tabulka, kde bylo více výsledků více VŘ, na kterou jsem dostal ten odkaz. A ta v historii úprav ukázala, že 20. 12. 2018, 20.22 hod. v ní byl totožný obsah, jako v tabulce od Viktora, ale MK měla potřebu výsledek upravit, snížila mi hodnocení znalosti programu (23. 12. 2018, 8.53 hod.), stále málo, tak 23. 12. 2018, 9.28 hod. snížila i hodnocení referencí. Opakuji, vůbec nechápu proč.”

ParlamentníListy.cz získaly shora uvedené informace poté, co jsme uveřejnili několik fotografií, které dokládají schůzky Michaely Krausové. Z policejních zdrojů totiž unikly fotografie trestně stíhaného technického ředitele společnosti JCDecaux Tomáše Tenzera, na kterých se tajně schází s dnes už bývalou předsedkyní pražských Pirátů a členkou pražského zastupitelstva Michaelou Krausovou. Ta po uveřejnění zmíněných informací opustila post předsedkyně klubu.

Jak k tomu náš zdroj uvedl: „Po uveřejnění výsledků vaší investigativní práce se na otevřeném fóru Pirátů rozjela velice zajímavá diskuse, která by vás mohla zajímat, i když trochu předpokládám, že v rámci vaší investigativní práce již o tomto víte. Vypadá to, že si Piráti po vašem článku přáli whistleblowera, tak mají whistleblowera, ale z vlastních řad," uvedl muž, jehož identitu známe, ale slíbili jsme ji neodhalit.

Jakub Michálek, poslanec a partner Michaely Krausové, ovšem za jejími schůzkami nevidí nic špatného. Jak napsal: „Pravda je ale taková, že žádné výhody JCD nemá, Krausová neudělala nic nelegálního ani neetického a trestní stíhání pana Tenzera s ní vůbec nesouvisí. Naopak Michaela Krausová dělá výbornou práci v tom, že zorganizovala 30 transparentních výběrových řízení do dozorčích rad v Praze, iniciovala výpověď smlouvy s Pekingem a obratně vyjednala pozastavení výstavby Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí."

Michálek rovněž dodal, že Parlamentní listy zveřejňují úmyslné lži, které mají za cíl Piráty očernit. Důkazy ovšem nedodal žádné.

Naše redakce v pondělí oslovila Michaelu Krausovou, Jakuba Michálka i vedoucí oddělení poradců Martinu Vackovou s tím, že jsme chtěli vědět podrobnosti k výše citovanému vulgárnímu emailu. Neozval se nikdo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: Dohra 17. 11. Komando aktivistů číhalo na premiéra. Jinak než loni. Nové informace. Stejná jména

14:16 VIDEO: Dohra 17. 11. Komando aktivistů číhalo na premiéra. Jinak než loni. Nové informace. Stejná jména

Ani letos nebyla oslava 30. výročí 17. listopadu poklidná. Ba naopak. Aktivisté se postarali, aby An…