Pirátka bojuje s „dezinfem“. Ale když se pomlouvá Polsko, to se ráda přidá...

23.07.2021 16:10 | Ze sítí

Nedávno se na serveru Novinky.cz objevila zpráva, že počínaje dalším školním rokem budou ve školách polské dívky vychovávány k morální čistotě a ctnosti. To rozlítilo pirátku Markétu Gregorovou. Je „neuvěřitelně naštvaná“. Ale podle Konzervativních novin se ve skutečnosti od nového školního roku nic nechystá, jen ministrův poradce řekl, že by se tyto hodnoty měly na škole vyučovat. A autorem je zpravodaj, který o Polsku píše ještě od dob Rudého práva, kdy pálil ostrými vůči Solidaritě.

Pirátka bojuje s „dezinfem“. Ale když se pomlouvá Polsko, to se ráda přidá...
Foto: Repro FB
Popisek: Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti)

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17945 lidí
Předevčírem se na serveru Novinky.cz objevila zpráva, že od nového školního roku se začnou v polských školách povinně vychovávat dívky k morální čistotě a ctnosti. Má se jednat o „bizarní nařízení“ ministra školství Przemyslawa Czarneka z vládnoucího Práva a spravedlnosti.

„Při obhajobě povinné výchovy polských žaček k mravnosti v listu Nasz Dziennik spolu s dalšími představiteli ministerstva varoval, že Polsko má co do činění s ‚nebezpečným jevem‘, který se projevuje ‚duchovní zkažeností žen‘,“ píše autor Pavol Minárik a popisuje také, jak proti zpátečnickému směřování polského školství protestovala opozice.

A nejen v Polsku. Článek rozlítil i europoslankyni Pirátů, Markétu Gregorovou. „Já jsem tak neuvěřitelně naštvaná. Ženy chtějí lidská práva – ale tím prý podléhají ‚egoismu a vlastním zájmům‘. Tak je stát vyučí ‚morální čistotě a ctnosti‘. Držte se, ženy. Máte na vlastní zájem i život právo!“

Podle Konzervativních novin se ovšem článek nezakládá na pravdě. „Jeden poradce ministra napsal článek do katolického deníku Nasz Dziennik, kde napsal, jak je úlohou školy vychovávat dívky k morální čistotě a ctnosti. Nic dalšího nenásledovalo. Nezavádí se žádné předměty, prostě nic...“ uvádějí Konzervativní noviny na Twitteru.

Šéfredaktor Konzervativních novin Matyáš Zrno pak odhaluje, kdo je Pavol Minárik, který je pod článkem podepsán. Uvádí, že Minárik pro Právo psal z Varšavy už v 80. letech. „Autor tohoto textu se zjevně nezbavil zvyku z 80. let, kdy do Rudého práva psal vybájené  články proti Solidaritě,“ připomíná.

O Minárikovi také píše občanský týdeník Samizdat. „Redaktor Pavol Minárik je zpravodajem (Rudého) Práva ve Varšavě od 80. let minulého století. Jeho předlistopadové články jsou v jistém smyslu legendární, protože byly extrémně žlučovité a antipolské i na totalitní poměry. Hnutí Solidarita v nich bylo přirovnáváno k teroristům či k nákaze.

Na „vylepšování“ česko-polských vztahů Pavol Minárik pracuje i 32 let po revoluci. Před nedávnem se například uvedl článkem, jak Poláci přáli Čechům tornádo. To doložil TŘEMI anonymními příspěvky z diskuse na jednom velkém zpravodajském webu. Dotyčný článek pochází z 26. 6. 2021 a je skutečně založen komentářích na webu wp.pl. A je pod ním podepsán právě „pm“, tedy Minárik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…