Pirátskou stranu povede i v dalších dvou letech Ivan Bartoš

25.08.2012 21:43 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ivan Bartoš na celostátním fóru podle očekávání obhájil funkci předsedy České pirátské strany. Získal drtivou většinu 57 hlasů, zatímco jeho vyzyvatel Petr Bajgar z moravské organizace Pirátů pouze 14 hlasů. Bajgara nominovali moravští Piráti na dnešním jednání.

Pirátskou stranu povede i v dalších dvou letech Ivan Bartoš
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš v pořadu Hyde park

"Je jedno, kdo je zvolen předsedou Pirátů, důležité je, aby celý tým byl super a týmem jste vy všichni," uvedl znovuzvolený předseda. Prvního místopředsedu bude Bartošovi dělat student Jakub Michálek, kterému dalo důvěru 62 účastníků celostátního fóra.

Širší zapojení občanů

Pirátská strana má ambice dostat se v podzimních volbách do krajských zastupitelstev i do Senátu a kandidovat hodlá za dva roky i do Poslanecké sněmovny a Evropského parlamentu, uvedl Bartoš. Do senátních voleb vysílají Piráti dva vlastní kandidáty: Patrika Doležala v Brně a Lenku Matouškovou na Benešovsku. Spolu se Zelenými a KDU-ČSL nominovali Libora Michálka v Praze. "Prosazovat chceme především transparentnost," řekla ČTK Matoušková. Považuje za reálné, aby zástupci Pirátů zasedli v Senátu i v krajích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman promluvil… A naštval

17:30 Zeman promluvil… A naštval

Exprezident Miloš Zeman pronesl vánoční poselství. Zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS) za amatérismu…