Pirátský poslanec podává trestní oznámení na zástupce Huawei v kauze dezinfekce prostor Prahy 8

02.04.2020 16:58

Pirátský poslanec Lukáš Černohorský podal trestní oznámení na obchodního zástupce Huawei Juraje Pavola v kauze dezinfekce veřejných prostor na Praze 8. Dle informací a nahrávek zveřejněných portálem Seznam tato osoba požádala o úplatek pro sebe a radního této městské části. Došlo k tomu v souvislosti se zakázkou na dezinfekci veřejných prostor.

Pirátský poslanec podává trestní oznámení na zástupce Huawei v kauze dezinfekce prostor Prahy 8
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 8
reklama

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

38%
62%
hlasovalo: 17787 lidí
„Považují takové jednání v době pandemie za zrůdnost, a proto je moji občanskou povinností upozornit na všechny dostupné informace v této kauze Vrchní státní zastupitelství v Praze,” komentuje podání oznámení pirátský poslanec Lukáš Černohorský. 

Kauza se týká veřejné zakázky na dezinfekci veřejných prostor, o kterou měla zájem MČ Praha 8. Trestní oznámení míří nejenom na obchodního zástupce Huawei Juraje Pavola, ale i další neznámé osoby. Článek totiž popisuje a dokládá pořízenými nahrávkami, že domlouvané provize za zařízení zakázky na dezinfekci prostor městské části či základních škol vyjednával Juraj Pavol nejenom pro sebe, ale rovněž pro radního Prahy 8 Josefa Slobodníka (ODS a Svobodní).

 „V této kauze mohlo dojít ke spáchání trestného činu podplácení a porušení povinnosti při správě cizího majetku. V době pandemie jsou skutečně rozvolněná pravidla při zadávání veřejných zakázek, čehož ovšem nelze zneužívat k vlastnímu obohacení. Takové jednání je nejenom hrubě nedůstojné, ale patrně i za hranou zákona,” dodává pirátský poslanec z Prahy 8 Ondřej Profant.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…