Pithart venkovskou hospodu nezná, nikdy tam nechodil. Mluví o něčem, o čem nemá potuchy. Styl "pražské kavárny", zuří Veleba

18.11.2016 13:15 | Zprávy
autor: vef

Senátor a předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba se na webu SPO vrátil k včerejšímu dni a k rozdělení na pražské elity a venkovské hospody.

Pithart venkovskou hospodu nezná, nikdy tam nechodil. Mluví o něčem, o čem nemá potuchy. Styl "pražské kavárny", zuří Veleba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba

„Máme za sebou 17. listopad, státní svátek, který slavíme způsobem, který je ojedinělý a nemá v okolním světě srovnání. Jednou se hází po prezidentovi republiky vajíčka, podruhé se dav dere na Hrad, potřetí, tedy letos, bylo v Praze téměř 30 akcí,“ shrnul úvodem Veleba. Jeho osobně nejvíce zaujal projev Petra Pitharta na Albertově před několika stovkami studentů. Sám však čekal, že po loňské anabázi jich přijde několik tisíc.

Velebu nejvíce zaujala Pithartova slova o tom, že v mnohých částech země se nežije lidem stejně. „Ale není tomu tak proto, že by se pomyslná pražská kavárna nadřazovala venkovské hospodě. Taky nevím nic o tom, že by se tady někdo sám označoval za elitu,“ cituje Pitharta Veleba.

  • Původní text ZDE

„Vypadá to efektně, ale má to jeden velký háček. Petr Pithart venkovskou hospodu nezná, nikdy tam nechodil a tudíž mluví o něčem, o čemž nemá ani potuchy. A přesně tento styl je vlastní ‚pražské kavárně‘, která sice sama sebe neoznačuje za elitu, ale jako elita se chová, mluví a poučuje. Věty Petr Pitharta na Albertově, byť diplomatické, jsou toho důkazem,“ zkritizoval jej však Veleba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ U galerie pod širým nebem

7:05 „Mistr T vydělává prachy chaosem, ale Česko je ráj.“ U galerie pod širým nebem

„Tady žiju rád. S kamarády posedíme, pokecáme, popijeme. Chodím všude možně. To je něco, co dost Kan…