Pitr s námitkou neuspěl. Jeho soudce prý podjatý není

21.07.2011 20:35

Pitrova námitka, že soudce Petr Novák, který rozhoduje o o obnově jeho procesu, je podjatý, neuspěla. Městský soud ji už opakovaně zamítl. I proti tomuto rozhodnutí podal advokát Tomáše Pitra stížnost.

Pitr s námitkou neuspěl. Jeho soudce prý podjatý není
"Proti rozhodnutí jsme podali stížnost. Podle nás je kárné řízení velmi závažným argumentem," řekl advokát Jan Křivánek pro server iDNES.cz. Soudce Petr Novák totiž čelí kárné žalobě kvůli vzkazu svědkyni, jak by měla vypovídat. Že advokát Pitra podal na soudce stížnost, informovaly jako první ParlamentníListy.cz.

Podrobněji čtěte ZDE:
Tomáš Pitr má naději. Podal stížnost, která může vše změnit

Pracovnice finančního úřadu potvrzuje, že Tomáš Pitr vymáhal na státu vrácení daní. Z toho jeho a další čtyři muže viní obžaloba. Pomocí falešných faktur totiž v pěti ze šesti případů vymohli po úřadech peníze, které celkem čítají 51 milionů korun.

Pitrovi je pak přisuzována téměř polovina škody, a to 23,5 milionu. Jeho advokát však poukazuje na to, že Novák se pokoušel svědkyni zprostředkovaně kontaktovat. Tyto argumenty ale městský soud neuznal.

Vše o kauze Pitr čtěte ZDE

Říkejte pravdu, vzkázal soudce svědkyni

Právě kvůli tomu ovšem podal šéf soudu Jan Sváček na Nováka návrh na kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu. To je Křivánkův hlavní důvod pro podjatost Nováka. Ten ale svůj krok vysvětluje tak, že svědkyni jen vzkázal, aby vypovídala pravdu.

Čtěte více:
Pitr si u Nejvyššího soudu nepomohl. Šestiletý trest platí

Ministr zaskočil diváky ČT. Mrázek a Pitr znovu spolu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …