Pivo, hašiš a holky. Na to poslední „syrský“ uprchlík z Tunisu dojel

07.03.2017 12:10

V německém Bambergu probíhá proces s tuniským migrantem, který čelí obvinění ze znásilnění mladé dívky a z dalších dvou pokusů o ten samý trestný čin. Obžalovaný se přiznal a hrozí mu až patnáct let odnětí svobody.

Pivo, hašiš a holky. Na to poslední „syrský“ uprchlík z Tunisu dojel
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Autobusy je rozvezou do center pro uprchlíky po celé Francii
reklama

Sedmadvacetiletý drobný Tunisan Rami F. brutálně znásilnil svoji šestnáctiletou oběť předloni v září ve městě Mering. Dívce navíc hrozil, že pokud se mu nepodvolí, tak ji zabije. Až doposud sice svoji vinu odmítal, ale při posledním soudním stání se hned po jeho zahájení doznal. „Obžaloba je v pořádku. Plánoval jsem to dopředu. Chtěl jsem prostě dostat holku,“ uvedl pachatel, jehož oběť trpí následkem jeho brutálního činu psychickými potížemi.

Tuniský násilník měl za sebou již několik spáchaných trestných činů, byť nikdy před tím se nedopustil sexuálního deliktu. Když přišel do Německa, lhal úřadům, že pochází ze Sýrie. „Doufal jsem, že tak budu mít větší šanci získat azyl. Chtěl jsem požádat o azyl, abych si také zajistil sociální dávky,“ přiznal Tunisan včera před soudem. Ve skutečnosti žil Rami F. před příchodem do Německa šest let v Itálii.

Celý text v němčině máte k dispozici ZDE.

Ještě před příchodem do Německa se snažil coby uprchlík ze Sýrie uchytit v Rakousku a Švýcarsku. Vzhledem k ilegálnímu přechodu hranic byl ve Švýcarsku odsouzen k šedesátidennímu vězení. O polovinu méně času strávil Tunisan i v Německu, kde byl usvědčen z krádeže. Na otázku soudce Manfreda Schmidta, proč na ženy útočil, odpověděl násilník bez váhání. „Nikdy před tím jsem neměl pohlavní styk se ženou a ani jsem neměl žádnou přítelkyni.“

Dny strávené v Německu si Rami F. očividně užíval plnými doušky. „Denně jsem popíjel piva značky Becks nebo Bavaria a k tomu si dával hašiš. Loni v létě mu však zlaté časy skončily, když byl konečně dopaden za spáchání sexuálních deliktů a od té doby čekal na soud ve vazební věznici. Před soudem rovněž zazněl záznam z tísňové linky, na kterou zavolal svědek Thomas S. Mladý muž vyrušil Tunisana při pokusu o jedno ze znásilnění. V záznamu je jasně slyšet dívčí pláč.

Jak konstatuje deník Augsburger Allgemeine, tuniského násilníka však očividně tato emotivní nahrávka nezajímá. „Při jejím přehrávání zívá a vypadá dost znuděně,“ všímá si lokální deník s tím, že možná i proto označuje okresní soud obžalovaného za vysoce nebezpečného pro společnost. „Nechci si svůj trest odsloužit v Německu, ale rád bych se vrátil do Tuniska,“ vyjádřil muž své přání, které však nejspíš nebude vyslyšeno. Hrozí mu až 15 let a většinu trestu si musí odsedět před případnou deportací v Německu. Finální rozsudek zazní na začátku dubna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je mi 73 a su nas*anéééj, toto jsem nezažil.“ Důchodce Fanouš v hospodě. Dítě chtělo kakat. Kdo je velitel zásahu?

8:38 „Je mi 73 a su nas*anéééj, toto jsem nezažil.“ Důchodce Fanouš v hospodě. Dítě chtělo kakat. Kdo je velitel zásahu?

Restaurace U Ervína v Hlubočkách na Olomoucku se v uplynulých dnech dočkala několikrát návštěvy poli…