Pivovarník Bernard: Politika je jen tupý boj o moc. Nemám na to žaludek

19.05.2020 9:55

V rozhovoru s Martinou Kociánovou se Stanislav Bernard, majitel stejnojmenného pivovaru, zabýval hlavně reklamami, proti kterým se vyslovily některé feministické organizace. „Je dobré si uvědomit, že společnost sešněrovává, byrokratizuje a dělá z ní impotentní a sterilní záležitost jen pár lidí,“ prohlásil. A vysvětlil, proč odešel z politiky. Na některé věci neměl žaludek.

Pivovarník Bernard: Politika je jen tupý boj o moc. Nemám na to žaludek
Foto: Repro Youtube
Popisek: Majitel pivovaru Bernard, Stanislav Bernard
reklama

Stanislav Bernard se vyjadřoval hlavně k reklamám, které jsou v jistých kruzích označovány za nekorektní. Předně se demonstrativně ptal moderátorky Kociánové, kdo takové věci říká. A vysvětlil proč: „Říká to pár lidí, to je třeba si uvědomit.“ Kociánová oponovala, zda to není pár lidí, kteří ale velmi mohou ovlivnit mysl a smýšlení větší části společnosti. „To se děje. Ale je dobré si uvědomit, že společnost sešněrovává, byrokratizuje a dělá z ní impotentní a sterilní záležitost jen pár lidí,“ souhlasil Bernard a dodal, že se řídí vlastním instiktem, pokud jde o reklamu.

Anketa

Líbí se vám zatím kanál CNN Prima News?

3%
91%
hlasovalo: 17167 lidí

Že by „nekorektní“ reklamy ovlivňovaly prodej, odmítá. „Zatím se to vyvíjí opačně a mám pocit, že lidé nějakým instinktivním způsobem cítí, že to, co děláme konkrétně v reklamě, není slupka, že to není póza. Mnohokrát jsem říkal, že nám vždy nejlíp fungovaly reklamy, které vyjadřovaly náš vlastní názor, takže to děláme.“

Uvedl, že se při vymýšlení reklamních kampaní neohlíží na to, komu by se mohly nelíbit. „Takto neuvažujeme, protože pak by autocenzura byla natolik silná, že byste vlastně vylila s vaničkou i děcko,“ pravil.

Fotogalerie: - Oáza koronavirové stezky

Velký kormidelník Mao kyne čínskému městu Kašgar, ...
Tanečníci při uvítacím rituálu vstupu návštěvníků ...
Jedna z ještě neopravených částí starého Kašgaru, ...
Číňané i Ujguři vyměnili kola za motorky
Vstup do mešity Id Kah, která je největší v Číně. ...
Velice praktické zařízení na navlečení igelitových...

Bernard se také pokoušel prorazit v politice, v roce 2008 kandidoval do Senátu, ale ve druhém kole ho porazil Milan Štěch z ČSSD. „Politika mě zajímala, protože jak se říká, je to věc veřejná a já jsem veřejný člověk. A byla doba, kdy jsem skutečně cítil něco ve smyslu: Když jsi dokázal spoluzachránit zkrachovalou pivovarskou ruinu…,“ vysvětloval, proč se chtěl účastnit. „V podstatě jsem měl vnitřní pocit, že když jsem byl schopen postavit na nohy pivovar, nebo prosadit jinou spotřební daň na pivo, tak by neměl být až takový problém postavit na nohy ČR,“ dodal.

Jenže následně zjistil, že v politice jsou jiná pravidla. „Postupem času jsme pochopil, že politika se hraje jinak, že je to mnohdy jenom tupý boj o moc, jenom souboj eg, person, že to není velmi často snaha dobrat se nejlepších výsledků pro všechny, ale je to někdy o osobním prospěchu, o moci a o těchto věcech, a musím říct, že v takovém prostředí se moc neumím pohybovat.“ Dodal, že není sám, kdo s těmito myšlenkami šel do politiky, aby záhy odešel, protože na tuto hru neměl žaludek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

7:56 On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

Ve svém pravidelném pondělním vysílání řešil Ondřej Hejma tentokrát českou politiku. A to důkladně. …