Pivovarník Bernard: Politika je jen tupý boj o moc. Nemám na to žaludek

19.05.2020 9:55 | Zprávy
autor: kas

V rozhovoru s Martinou Kociánovou se Stanislav Bernard, majitel stejnojmenného pivovaru, zabýval hlavně reklamami, proti kterým se vyslovily některé feministické organizace. „Je dobré si uvědomit, že společnost sešněrovává, byrokratizuje a dělá z ní impotentní a sterilní záležitost jen pár lidí,“ prohlásil. A vysvětlil, proč odešel z politiky. Na některé věci neměl žaludek.

Pivovarník Bernard: Politika je jen tupý boj o moc. Nemám na to žaludek
Foto: Repro Youtube
Popisek: Majitel pivovaru Bernard, Stanislav Bernard

Stanislav Bernard se vyjadřoval hlavně k reklamám, které jsou v jistých kruzích označovány za nekorektní. Předně se demonstrativně ptal moderátorky Kociánové, kdo takové věci říká. A vysvětlil proč: „Říká to pár lidí, to je třeba si uvědomit.“ Kociánová oponovala, zda to není pár lidí, kteří ale velmi mohou ovlivnit mysl a smýšlení větší části společnosti. „To se děje. Ale je dobré si uvědomit, že společnost sešněrovává, byrokratizuje a dělá z ní impotentní a sterilní záležitost jen pár lidí,“ souhlasil Bernard a dodal, že se řídí vlastním instiktem, pokud jde o reklamu.

Že by „nekorektní“ reklamy ovlivňovaly prodej, odmítá. „Zatím se to vyvíjí opačně a mám pocit, že lidé nějakým instinktivním způsobem cítí, že to, co děláme konkrétně v reklamě, není slupka, že to není póza. Mnohokrát jsem říkal, že nám vždy nejlíp fungovaly reklamy, které vyjadřovaly náš vlastní názor, takže to děláme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…