Plavci se budou připravovat na paralympiádu v Budějovicích. Nechybí zlatý Petráček

24.07.2021 22:08 | Bleskově

Rada města České Budějovice schválila pronájem drah plaveckého stadionu v rámci reprezentačního soustředění před paralympiádou v Tokiu. Informovala o tom na svých oficiálních stránkách.

Plavci se budou připravovat na paralympiádu v Budějovicích. Nechybí zlatý Petráček
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Finálový závod na paralympiádě v Riu, 2016

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18489 lidí
„ČESKÝ PARA SPORT požádal o snížení nákladů pro plavce a radní jim samozřejmě vyhověli. V termínu od 26. do 31. července se budou v českobudějovickém bazénu připravovat reprezentanti Arnošt Petráček, Jonáš Kešnar, Tadeáš Strašík, Petr Andrýsek, Vendula Dušková a Dominika Míčková. Všem budeme fandit a držet pěsti. Věřím, že medaile opět přivezou,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

XVI. Letní paralympijské hry v Tokiu začnou 24. srpna a skončí 5. září. „Odletím s tou nejvyšší ambicí, chci získat zlatou! Poctivě se na závody připravuji a věřím si. V našem týmu vládne optimistická nálada a chceme to všichni ve zdraví zvládnout,“ řekl reprezentant Arnošt Petráček.

Plaveckou reprezentaci tvoří paralympijský vítěz z Ria de Janeira Arnošt Petráček, člen sportovního klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA, který bude obhajovat zlatou medaili v disciplíně 50m znak dne 3. 9. 2021. O nominaci do Tokia si řekl již v roce 2019 šestým místem z mistrovství světa Jonáš Kešnar. Třetím nominovaným plavcem je Tadeáš Strašík, který limity splnil na letošních závodech Světové série v dubnu v italském Lignanu. Čtvrtým mužem ve výpravě je Miroslav Smrčka, plavec Českého svazu zrakově postižených sportovců, který trénuje pod vedením Petra Budínského a bude startovat v disciplínách 100m znak.

Ženy v Tokiu budou reprezentovat Vendula Dušková a Dominika Míčková. Plavecký tým v Tokiu budou zajišťovat trenéři Jan Šimek, Alžběta Řehořková a fyzioterapeut a kondiční trenér Gustav Červený.

Foto: ceskyparasport.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

16:22 Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

Člen rady České televize Lubomír Xaver Veselý si ve svém pořadu Sečteno podtrženo na XTV v souvislos…