Plesl: Německo v tomto stavu nepřineslo Evropě nikdy nic dobrého. Merkelová se bojí podívat do očí vlastním lidem

04.09.2018 9:05

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém komentáři vyjádřil k událostem v Chemnitzu. Ten podle něj není utrženým uchem džbánu, ale dalším z kamínků v mozaice, jejíž obrázek uvidíme až za několik let. „Obrysy už známe,“ podotkl.

Plesl: Německo v tomto stavu nepřineslo Evropě nikdy nic dobrého. Merkelová se bojí podívat do očí vlastním lidem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

„Stalo se, co se stát nemuselo, ale bylo jasné, že se to stane. V Německu bouchl tlakový hrnec jménem Chemnitz a následné události ukázaly, že u našeho západního souseda už nějaký čas panuje velmi nezdravá společenská atmosféra připomínající slavný Orwellův román 1984,“ míní Plesl a všímá si, jak lidé v Německu dlouho trpělivě snášeli politický rozkaz, že Německo zvládne přílivovou vlnu lidí se zcela odlišnými kulturními návyky. 

Fotogalerie: - Pohlednice z Krymu

Letovisko Balaklava
Letovisko Balaklava
Letovisko Balaklava
Letovisko Balaklava
Letovisko Balaklava
Letovisko Balaklava

Anketa

Který z posledních premiérů byl nejlepší?

4%
4%
3%
89%
hlasovalo: 11066 lidí

„Tiše poslouchali, že migranti jsou pro Německo spásou a vyspělý národ je dokáže začlenit, aniž se podivuje nad jejich odlišností, která je pro každou otevřenou a moderní společnost přínosem,“ sdělil také Plesl.

A dále uvádí, že kancléřka Angela Merkelová stále trvá na tom, že bylo správné do země pustit stovky tisíc imigrantů. „Jenže Chemnitz šokovaný a otřesený brutální vraždou Daniela Hilliga v uplynulých dnech ukázal, jak nesmlouvavě se rozevírají nůžky mezi Němci unavenými adaptací na nové společenské poměry a těmi, kteří je nekompromisně prosazují,“ sdělil Plesl. 

Jak uzavřel, vražda Daniela Hilliga však byla jen kamínek do obrovské mozaiky. „Máme-li se učit z historie, pak chaosem a nejistotou zmítané Německo v Evropě nikdy nezplodilo nic dobrého. Bohužel, vláda Angely Merkelové tvrdošíjně drží kurz směrem k posilování extrémních politických hnutí, ale i k tomu, že stále více někdejších voličů tradičních politických stran začne vnímat Alternativu pro Německo jako jedinou stranu s receptem na problémy spojené s masivní imigrací z muslimských zemí,“ uzavřel Plesl s obavami o vznik třaskavého koktejlu, jehož následky je lepší nedomýšlet. Důvodem podle něj je to, že se současná politická elita odmítla podívat do očí naštvaným občanům své vlastní země.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…