Pleslův poslední útok je za hranou! Šafr vytahuje na šéfa Babišových novin těžký kalibr

18.10.2014 20:45

Někdejší šéfredaktor časopisu Reflex Pavel Šafr se znovu důrazně postavil proti Andreji Babišovi z hnutí ANO a Jaroslavu Pleslovi, současnému šéfredaktorovi MF Dnes, kterou Babiš vlastní. Šafr prohlašuje, že už se nenechá urážet a zvažuje právní kroky. Reaguje tak na slova Plesla ze sociální sítě Facebook, kde šéfredaktor MfD psal o Bohnicích.

Pleslův poslední útok je za hranou! Šafr vytahuje na šéfa Babišových novin těžký kalibr
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Pavel Šafr opakovaně prohlašuje, že koncentrace politické, ekonomické a mediální moci, kterou drží v rukou Andrej Babiš, je škodlivá pro naši demokracii. A také dodává, že ostatní politické strany miliardáři často samy vyklízí prostor a to rozhodně není dobře.

Obrana sebe i blízkých

Na jeho slova však nedávno zareagoval šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl na sociální síti Facebook. „Je fajn, že oligarchové z J&T mají takovou obrovskou chuť místo poloturnajů na Štrbském plese financovat poslední hráz proti oligarchům. A dávat Jeremiášovi na chleba, když zrovna není v Bohnicích...,“ napsal muž z Babišových novin.

A Šafra se to hluboce dotklo. Ve vyjádření, které má server ParlamentníListy.cz k dispozici, dává jasně najevo, že zvažuje právní kroky. A podle všeho není sám.

„Bylo by mi trapné se vyjadřovat k označení za blázna. V jistém smyslu to může být i vyznamenání, pakliže jde o to, že se takto nařčený člověk nehodlá konformizovat s morálně pochybnými poměry. Pleslův poslední útok na Parlamentních listech však překračuje všechny meze a stává se právním faktem, kdy je na místě, abych zvážil přiměřené prostředky ochrany osobnosti. Už kvůli mým dětem. Je mi zároveň známo, že právní obranu proti soustavným útokům pana Plesla zvažují i další osoby. V principu jde o déle trvající diskusi zcela šokovaných přátel, kteří společně uvažují, jak bránit sebe i své blízké před brutálními, urážlivými a lživými útoky, kterými je pan Plesl v různých formách bombarduje a pronásleduje, protože asi bez této své zábavy neumí žít,“ poznamenává Šafr.

Šafr Plesla vyzývá, aby údajné bláznovství prokázal příslušnou lékařskou zprávou. Dodává navíc, že i on v minulosti řídil MF Dnes, jenže by si v těch dobách žádný podobný útok nedovolil. Netolerovali by ho totiž zaměstnavatelé. Jenže oni prý také nedrželi politickou moc v zemi. Právě takové útoky jsou důkazem rizik, která Babišův vliv představuje. „Protože jste sluha politické moci, jakými byli političtí novináři v období normalizace. Chováte se úplně stejně, uzavřel své vyjádření vůči Pleslovi Šafr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…