Plzeň za 15 Kč v německém Kauflandu. A začalo se počítat

21.11.2022 13:41 | Ze sítí
autor: MaA

O tom, že Češi berou kvůli obřímu zdražování potravin v naší republice útokem Polsko, se v poslední době napsalo mnoho. Že se ale i v Německu objeví ceny, které tuzemské spotřebitele překvapí a některé milovníky zlatavého moku dost možná rozezlí, jsme se dozvěděli více až z Twitteru. Ceně, za kterou lze koupit „basa Plzní“, těžko uvěříte.

Plzeň za 15 Kč v německém Kauflandu. A začalo se počítat
Foto: Twitter
Popisek: Basa Plzní v německém supermarketu

„Poslal kamarád. Cena Plzně v Kauflandu kousek za hranicemi. Tak ať jim za 15 korun chutná,“ tolik krátké a svým způsobem smutné sdělení z Twitteru.

A je to tak, po jednoduchém přepočítání ceny z eura na české koruny dojdeme k závěru, že jedna pravá plzeňská dvanáctka stojí kousek za hranicemi v Německu necelých 15 korun.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

21:08 „Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

„Chucpe“, říká herec Michal Gulyáš o prohlášení jednadvaceti šéfredaktorů a mluví o „hysterickém zác…