Po Krnáčové i Matěj Stropnický oznámil, že na podzim nebude kandidovat. Chce se ale vrátit, jen si bere od politiky přestávku

19.04.2018 21:35 | Zprávy
autor: nab

Bývalý předseda Zelených a pražský zastupitel Matěj Stropnický nebude v podzimních komunálních volbách kandidovat, a to ani do pražského zastupitelstva, ani v Praze 3. „Rozhodl jsem se dát si v politice přestávku,“ řekl ČTK Stropnický, který je nyní předsedou magistrátního výboru pro dopravu. Členem Zelených je Stropnický od roku 2003 a od ledna 2016 byl do loňských voleb jejím předsedou. Zelení v podzimních sněmovních volbách získali asi 1,5 procenta hlasů, Stropnický následně odstoupil.

Po Krnáčové i Matěj Stropnický oznámil, že na podzim nebude kandidovat. Chce se ale vrátit, jen si bere od politiky přestávku
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický

„Zelené jsem od svého vstupu do strany v roce 2003 chtěl vést, což se mi podařilo, ale ve sněmovních volbách loni na podzim jsme neuspěli,“ řekl Stropnický.

Za úspěch své práce na magistrátu a radnici Prahy 3 považuje mimo jiné záchranu nákladového nádraží na Žižkově, zřízení městského parku na soutoku Vltavy a Berounky nebo obnovu výstavby městských bytů a změnu vztahu města k developerům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Osm miliard. To „nikoho nezabije“. Výborný našel peníze pro školství

19:20 Osm miliard. To „nikoho nezabije“. Výborný našel peníze pro školství

V českém školství není dost peněz. A rodí se méně dětí. Na to je třeba reagovat. O situaci v českém …