Po Prymulovi padla další hlava: Končí úředník, který dal zápasu výjimku a pak na něj dohlížel z VIP lóže

19.02.2021 20:24

Epidemiolog Roman Prymula není jediným, koho včerejší zhlédnutí fotbalového utkání v pražském Edenu stálo místo. Z funkce zástupce hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl den po svém fandění na fotbale odvolán i šéf odboru ochrany veřejného zdraví na Ministerstvu zdravotnictví Jan Marounek. Ten se přitom hájil tím, že ve VIP lóži jednoduše musel dohlížet na stanovená pravidla utkání pražské Slavie proti anglickému Leicesteru, kterému předtím udělil výjimku.

Po Prymulovi padla další hlava: Končí úředník, který dal zápasu výjimku a pak na něj dohlížel z VIP lóže
Foto: AZy
Popisek: Dvořák, Prymula a Tvrdík na Slávii
reklama

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23091 lidí
K zabývání se účastí Marounka na čtvrtečním fotbalovém zápasu dal podnět státnímu tajemníkovi úřadu Stanislavu Měšťanovi a hlavní hygieničce Jarmile Rážové ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Podle Blatného dal Marounek občanům špatný signál. „Bez ohledu, zda byla překročena pravidla, je to špatný signál a není to správný postup u úředníka v této funkci,“ řekl. Lidé v jeho resortu by prý měli jít příkladem.

K odvolání úředníka vyzval i premiér Andrej Babiš (ANO).

Marounek se však hájí tím, že byl vlastně na utkání Slavie zaneprázdněn prací a že na zápase osobně kontroloval nastavené podmínky. Dle svého vyjádření musel na stadionu v Edenu dohlédnout na pravidla, která jeho odbor pro akci stanovil. To, že byl Marounek na zápase služebně, pro ČTK potvrdila i hlavní hygienička Jarmila Rážová.

Ani to mu však nepomohlo. „Jan Marounek byl dnes odvolán z pozice zástupce hlavní hygieničky. Stalo se tak po dohodě se státním tajemníkem a s hlavní hygieničkou. Lidé na těchto pozicích musí jít příkladem. Pana Marounka jsem také vyzval, aby se veřejně omluvil,“ informoval ministr Blatný prostřednictvím twitterového účtu svého resortu.

Již dříve přitom dodal, že není vhodné, aby Marounek šel na zápas, kterému sám dal výjimku.

Kromě Marounka kvůli své účasti na zmíněném forbalovém zápasu skončil epidemiolog Roman Prymula v pozici poradce premiéra Andreje Babiše.

Dále se akce zúčastnili také hradní kancléř Vratislav Mynář a jeho manželka Alex, europoslanec Alexandr Vondra, ředitel České televize Petr Dvořák či tenistka Petra Kvitová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…