Po brutálním znásilnění v Německu policie už půl roku zkoumá vzorky DNA. Ale smyčka se už stahuje, slibuje

07.01.2018 8:15

Již půl roku uplynulo od brutálního znásilnění v německém Rosenheimu. Ačkoli policie provedla testy DNA na několika stovkách zdejších obyvatel, stále se nepodařilo pachatele dopadnout. Okruh podezřelých se však nyní značně zúžil.

Po brutálním znásilnění v Německu policie už půl roku zkoumá vzorky DNA. Ale smyčka se už stahuje, slibuje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně
reklama

Ačkoli musela německá policie od začátku migrační krize vyšetřovat stovky případů znásilnění, za kterou nesli odpovědnost migranti, jen málokdy se daří pachateli unikat tak dlouho. Ke znásilnění došlo v časných ranních hodinách 23. července loňského roku poblíž Hochfellnstraße. V parku tam prožila jednadvacetiletá oběť nejhorší chvíle svého života. Neznámý muž ji zatáhl do křoví a s mimořádnou krutostí ji znásilnil.

Po fyzické stránce se žena z útoku zotavil za několik málo týdnů, ale psychické následky si nese do dnešních dní. Přesto, že police vyhlásila o pachateli okamžitě pátrání, tak i téměř po půl roce viník nebyl dopaden. Policie přitom věnovala případu znásilnění mimořádnou pozornost a na vyšetřování se podílelo hned několik týmů. Mimo jiné bylo provedeno více než 800 testů DNA, ale jeden vzorek se neshodoval s DNS, které bylo nalezeno na těle oběti.

Celý text v němčině najdete ZDE.

V posledních dnech však vyšetřovatelé učinili značný pokrok a zúžili okruh možných podezřelých. Vylučovací metodou došli vyšetřovatelé k závěru, že viník bude jeden z asi deseti zbývajících mužů, kteří neprošli z nějakého důvodu testy DNA. Státní zástupce vydal příkaz, aby všichni tito muži odevzdali vzorek svých slin a konstatoval, že policisté jsou oprávnění odebrat příslušný vzorek třeba i násilím a bez souhlasu daného jedince.

Vyšetřování se táhne tak dlouho také proto, že oběť byla v šoku a neschopna podat přesný popis pachatele. Nicméně je zřejmé, že, jako se to bohužel již stává v období po otevření hranice migrantům, nešlo o rodilého Němce. Pachatel údajně měří 170 až 175 cm, je mi kolem pětatřiceti let, má krátké tmavé vlasy i tmavší pleť a hovoří pouze lámanou němčinou. Také proto se pozornost police zaměřila na blízká uprchlická centra.

Ani tato stopa však zatím nevedla k úspěchu. Pachatel totiž mohl z uprchlického centra mezitím odejít a stát se součástí „šedé zóny“, jak se to stalo v případě mnoha dalších migrantů. Pokud se policii podaří zjistit místo, kde se zdržuje asi desítka doposud „neotestovaných“ migrantů, bude moci celý případ uzavřít. Jelikož se ale v Německu za poslední tři roky „ztratily“ z dohledu úřadů tisíce migrantů, může před spravedlnosti i nadále unikat i pachatel znásilnění v Rosenheimu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

17:10 Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

Evropská unie se hodlá zaměřit na úpravu práva regulujícího svobodu projevu. Bez ohledu na postoje j…