Po nich bych prezidentem být nechtěl. Jeden kradl pera, druhý nosí červené trenky. Bývalý šéf Miss Zapletal promluvil

11. 11. 2018 11:19

Zakladatel národní a historicky nejprestižnější soutěže krásy u nás Miss ČR a spisovatel Miloš Zapletal promluvil o svém názoru na kampaň MeToo. Považuje ji prý za bláznovství a nesmysl, který akorát ponižuje ženy. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV se zároveň také pozastavuje nad našimi politickými představiteli, kterým dává za vinu snižování naší morálky a obává se proto o naší budoucnost. „Role prezidenta je u nás velmi pokažená,“ říká.

Po nich bych prezidentem být nechtěl. Jeden kradl pera, druhý nosí červené trenky. Bývalý šéf Miss Zapletal promluvil
Foto: Pixabay CCO, Public
Popisek: Cedule s odkazem na kampaň proti sexuálnímu obtěžování, která se na sociálních sítích šíří pod hashtagem me too
reklama

V úvodu Zapletal promluvil o pocitech z dnešního společenského stavu. V Česku je prý bezesporu snížena morálka. „Snižuje se morální kodex a lidé jsou mnohem méně morální než v minulosti, i když jsme byli pokaženi už minulým režimem,“ řekl.

Anketa

Chcete společnou armádu EU, po které volá Emmanuel Macron?

6%
94%
hlasovalo: 19519 lidí

A kaženi jsme podle jeho názoru i nadále. „Naši představitelé, prezident i předseda vlády, by měli být vzory lidské populace, ale bohužel,“ svěsil ruce Zapletal s tím, že dobré příklady pro tu nevědomější většinu národa jsou nezbytné. „Jestliže někdo lže a krade, nebo mluví neslušně, je velmi špatné a mám obavy o budoucnost i přítomnost,“ dodal s tím, že v posledních letech se nám to tu nějak skutečně vymyká.

Politika prý Zapletala nikdy nelákala, přesto, že dostával různé nabídky. Nedávno se jej jeden novinář ptal, že když byl prezidentem Miss, zda by nechtěl být i prezidentem této země. To ale Zapletal se smíchem odmítá. „Na nic takového se opravdu necítím. A nemám na to povahu, ani schopnosti,“ říká.

Fotogalerie: - Zemanova čínská rapsodie

Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman a předseda vlády Ruské feder...
Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident ...
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny

Navíc role prezidenta je podle něj v Česku už velmi pokažená. „Nejdříve panem Klausem, pak samozřejmě Zemanem“. Uvedl, že by nechtěl být následníkem prezidentů, z nichž jeden krade pera a druhý nosí červené trenýrky. Jediného Václava Havla lze podle Zapletala srovnat s Masarykem, nebo s Benešem. „Dál už to ale nestojí za moc,“ kroutí hlavou.

Poté se Zapletal zaměřil na soutěže krásy, ve kterých je odborník. Letos proběhl přelomový ročník Miss America bez promenády v plavkách. Tím se pak inspirovalo i Německo v Miss Germany, nebo mezinárodní soutěž Miss Universe.

Tuto reakci jako podporu tažení proti sexuálnímu ponižování žen, které v USA prosazuje organizace MeToo, Zapletal jednoznačně odsuzuje. „Celé hnutí MeToo považuji za strašnou chybu a bláznovství. Spousta žen možná trpěla, ale spousta toho zneužila,“ řekl s tím, že je to nefér vůči mužům něco vytahovat po dvaceti letech. „Když to byly dříve mladé bezejmenné hvězdičky a chtěly být hvězdami, jak to, že jim to dřív nevadilo a teď jim to vadí?“ poznamenal nechápavě.

Fotogalerie: - Důchodci proti Macronovi

V Paříži se konala velká demonstrace důchodců prot...
V Paříži se konala velká demonstrace důchodců prot...
Sešli se u budovy pařížské opery
V Paříži se konala velká demonstrace důchodců prot...
V Paříži se konala velká demonstrace důchodců prot...
V Paříži se konala velká demonstrace důchodců prot...

Rozhodně podle Zapletala neznamená, že když Miss America zrušila plavkovou disciplínu, že bude nyní známá modelka Zuzana Hejdová běhat v budoucnu v teplákách. „Nebo, že beachové volejbalistky budou hrát v legínách, či gymnastky skákat na hrazdě v teplákách,“ poukázal na absurditu celé myšlenky kampaně MeToo.

Anketa

Podporujete prezidenta USA Donalda Trumpa? (Hlasování od 7.11.2018)

80%
20%
hlasovalo: 6518 lidí

Celý rozhovor ZDE

Závěrem řekl, že promenáda v plavkách je v těchto soutěžích skutečně neodmyslitelná věc. „Promenáda v plavkách je nutná, na ženě není krása jenom duše a obličeje, ale také postavy,“ sdělil s tím, že celé MeToo je nepřirozené a ponižující pro ženy. „Nakonec tady budeme všichni v Evropě chodit v burkách, ne? Protože nás k tomu možná nedonutí ti, co sem přicházejí, ale my sami,“ řekl na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…