Po útocích na německé ženy zahřmělo na Slovensku. Robert Fico vzkazuje uprchlíkům...

07.01.2016 21:18

Slovenský premiér Robert Fico tvrdě zareagoval na německou silvestrovskou kauzu obtěžování žen. Mezi pachateli byli podle všeho i žadatelé o azyl a předseda slovenské vlády si nepřeje, aby se něco podobného stalo i na Slovensku. Proto nepošle peníze ani do potravinových fondů, ale jen na obranu vnější hranice Schengenu.

Po útocích na německé ženy zahřmělo na Slovensku. Robert Fico vzkazuje uprchlíkům...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„Nechceme, aby se i na Slovensku stalo něco jako v Německu, aby někdo zneužil naše ženy na veřejných místech,“ napsal slovenský politik na sociální síti Facebook. „Rozhodli jsme se proto jednoznačně zaměřit naši finanční pomoc zejména k ochraně vnějších schengenských hranic. Nechceme, aby skončila v různých potravinových fondech,“ pokračoval.

Obratem doplnil, že Slovensko nadále odmítá povinné kvóty, ale nepřijme byť jediného azylanta ani dobrovolně. Jen to je cesta, jak na Slovensku zabránit vzniku soudržné muslimské komunity, která by představovala riziko.

Připomeňme, že mezi pachateli útoků na ženy byli i žadatelé o azyl a někteří se přímo dovolávali pozvání od německé kancléřky Angely Merkelové. Ta obratem vzkázala, že pachatelé útoků mohou být bez milosti vyhoštěni.

V diskusi pod příspěvkem se slovenský premiér dočkal pochval, a to jak od Slováků, tak od Čechů. Mnozí naši spoluobčané vzkázali do Bratislavy, že drží palce a přejí si, aby se náš premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) choval stejně. Řada Slováků ale tak vstřícná nebyla. Požadovali Ficovu demisi, neboť je hrozivé, jak ze Slovenska dělá policejní stát.

Diskuse pod příspěvkem byla opravdu rozsáhlá. Jde o více než stovku příspěvků.

Robert Fico doslova napsal:

Nechceme, aby sa aj na Slovensku stalo niečo ako v Nemecku, aby niekto obťažoval naše ženy na verejných priestranstvách. Rozhodli sme sa preto jasne orientovať našu finančnú pomoc najmä na ochranu vonkajšej schengenskej hranice. Nechceme, aby skončila v rôznych potravinových fondoch. Tak, ako sme odmietli povinné kvóty, ani na dobrovoľnom základe neurobíme žiadne rozhodnutie, ktoré by viedlo k vzniku ucelenej moslimskej komunity na Slovensku. Toto je jediná cesta, ako eliminovať riziká.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…