Počet obcí s více rizikovým hospodařením loni stoupl na 62

11.10.2011 11:15 | Zprávy

Počet obcí s vyšší mírou rizika hospodaření se loni zvýšil o 18 na celkem 62. Nejvyšší riziko platební neschopnosti ke konci minulého roku měly obce Bublava, Nebanice, Pohled, Prameny a Rostěnice-Zvonovice. Vyplývá to z dnešních informací ministerstva financí, které monitoruje každoročně hospodaření obcí.

Počet obcí s více rizikovým hospodařením loni stoupl na 62
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Obce s největším rizikem platební neschopnosti podle ministerstva nemají dostatečné rezervy pro včasné uhrazení splatných závazků. Ty vznikly především kvůli špatným investičním rozhodnutím nebo kvůli porušení rozpočtové kázně. Podle zprávy v každém kraji, kromě Prahy, se vyskytuje alespoň jedna obec s vyšší mírou rizika hospodaření.

Nejvyšší procentní podíl obcí s rizikovým hospodařením vykazuje Zlínský kraj, kde takto hospodaří každá pátá obec. Nejnižší podíl na rizikovém hospodaření má Jihočeský kraj, kde rizikově hospodaří téměř každá dvacátá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par, čtk

Nemocnice

Prý chcete jako ministr postavit v Praze novou nemocnici. Uvědomujete si, že jsou i jiná města, která by novou nemocnici potřebovali mnohem víc? A co ze všeho nejvíc, tak doktory, abyste za nimi nemusel dojíždět desítky km?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

22:00 „Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

Marian Jurečka z plakátů v Olomouckém kraji tvrdí důchodcům, že jim přidal víc než Babiš. Vydali jsm…