Pocity Rathova žalobce: Normálka. Už to dělám 35 let

07.08.2013 8:47

Žalobce v kauze David Rath a spol. Petr Jirát v rozhovoru pro Právo prohlásil, že má proti Rathovi podložené důkazy a za obžalobou si stojí. Příprava na sledovaný proces je prý pro něj „normálka“, protože svou práci už dělá několik desítek let.

Pocity Rathova žalobce: Normálka. Už to dělám 35 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath u soudního přelíčení

Žalobce Petr Jirát vyprávěl o své přípravě na očekávaný soudní proces s poslancem a bývalým středočeským hejtmanem Davidem Rathem a dalšími deseti lidmi zapletenými do korupční kauzy. „Musel jsem si obžalobu po těch čtyřech měsících od jejího podání osvěžit, dělal jsem to celý den v pondělí. Také jsem si připravoval listinné materiály, které si odnesu na soud.“ Server Novinky cz. popisuje, že se jedná o dvě plné velké tašky IKEA, zhruba deset až dvanáct svazků spisu.

Výrok Davida Ratha, že se obává nespravedlivého procesu, a že je přesvědčen, že mu předseda senátu dá vysoký trest, aby si zajistil stálé místo u středočeského krajského soudu, kde je zatím jen na stáži, Jirát nechce komentovat, ani se k němu vyjadřovat. „Vůbec to nebudu komentovat. Ale soudci jsou naprostí profesionálové a je úplně jedno, jestli jsou na stáži, nebo někde jinde. Navíc ještě určitě bude probíhat odvolací jednání a budou to tedy posuzovat i jiní soudci,“ vysvětluje žalobce.

Případ je jasný a podložený důkazy

Pro Jiráta je případ podložený důkazy. Pro deník uvedl, že z jeho pohledu je to zcela jednoznačné. „V obžalobě je řada důkazů, například i nepřímých, které na sebe navazují, ať už z mailové korespondence, z telefonních a prostorových odposlechů, ze sledovaček, navíc podpořeno u dvou skutků výpovědí paní Salačové,“ upřesňuje Jirát a dodává, že za obžalobou si naprosto stojí.

Deník Právo zajímalo, zda před tak sledovaným soudem cítí žalobce nějaké mrazení. „Víte, já už to dělám pětatřicet let, tak už jsem otrlý. Není to proces století, jak jste to nazvali vy novináři, ale velký proces to bude, ovšem není můj jediný. Mám jich za sebou dost, ale samozřejmě ne z politiky. Takže normálka,“ řekl Jirát doslova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…