Poctivý Bém: Dráždí mě pochybné tendry

20.09.2010 22:55

Dosluhující primátor hlavního města proslul souvislostí s několika pochybnými veřejnými zakázkami. Na konci funkčního období bilancuje, jak byla jeho pražská vláda úspěšná.

Poctivý Bém: Dráždí mě pochybné tendry

"Nenechává mě klidného žádná investice z veřejných peněz, která není v normě," dušoval se Bém v Událostech, komentářích na ČT24.

Opakovaně pak v rámci dotazu na předražený pražský okruh proklamoval, že na světě není žádné město, které by podobnou stavbu dotovalo čistě ze svých peněz. "V tom je Praha naprostý unikát, žádná metropol si nikdy nepostavila vnitřní transitní síť za městské peníze."

Já si myslím, že jsem uspěl

Ve funkci prý neselhal, ačkoli se z hlediska dopravy nesplnilo to, co sliboval, když do úřadu vstupoval. Tedy "Praha průjezdná".

"Já si myslím, že jsem uspěl. Okruhy se od revoluce nikdy nestavěly tak rychle jako za mě. Jedna část okruhu je hotová. Staví se Blanka, tedy nejnáročnější stavba, co si v Čechách můžeme představit," hájil se. Že se to nestihlo, jak předpokládal, je věc jiná.

Pochybný drahý projekt

"Na pražském okruhu mě znepokojují dodatečné změny v projektu," komentoval drahou stavbu, která roste nejrychleji za posledních 20 let, Tomáš Kramár ze sdružení Oživení.

"Došlo k rozšíření tunelu a navýšení částky za stavbu, což nikdo nemůže prozkoumat, že bylo objektivní. Došlo ke změně projektu okružní křižovatky a mostu. Mělo to něco ušetřit, ale ministerstvo ani Praha nikde nepíše kolik, takže já si myslím, že spíš stát zase ostrouhal."

Čtěte:

Velká sláva: Ještěže Bárta okruh nezarazil, vtipkoval Klaus

Sbohem a šáteček. Bém se na Facebooku rozloučil s magistrátem

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…