Podělá se vláda kvůli ČSSD? Na scéně už zase Poche. A nejen on

20.11.2018 7:57

Není tajemstvím, že ČSSD je v otázce setrvání v koaliční vládě s Andrejem Babišem (ANO) rozdělená. Na scénu může znovu vstoupit europoslanec Miroslav Poche.

Podělá se vláda kvůli ČSSD? Na scéně už zase Poche. A nejen on
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slogan ČSSD se na tiskovku hodil

Úterní MF Dnes přináší informace o tom, kteří poslanci ČSSD nejhlasitěji volají po odchodu z vlády Andreje Babiše. Jsou to brněnský Roman Onderka a pražský Petr Dolínek, který má blízko k europoslanci Miroslavu Pochemu. Ostatní zákonodárci byli spíše pro setrvání ve vládě. Na první pohled by se tedy zdálo, že předseda strany Jan Hamáček, který preferuje variantu vládního angažmá, má vyhráno.    

Jenže musí přesvědčit ještě širší vedení strany a tady to bude mít podstatně složitější. „V uplynulých týdnech Hamáček často neměl v předsednictvu většinu hlasů, získával ji především díky spojencům Pocheho z regionů. Jenže ti dnes nejviditelnější – místopředseda ČSSD Martin Netolický a poslanec Dolínek – jsou proti,“ napsal deník. Hamáček je prý připraven pohrozit, že složí funkci předsedy strany, pokud kolegové a kolegyně, přátelé a přítelkyně, jak se sociální demokraté oslovují, jeho plán nepodpoří.  

Některé své kolegy by prý touto pohrůžkou mohl zvednout ze židle. „V předsednictvu je nějakých třicet lidí. Dejme tomu pět jich na jednání ve středu v poledne nemusí dorazit, protože chodí do práce. Proti vládě může být odhadem dvanáct členů předsednictva, zbytek by měl dělat těsnou většinu pro Hamáčkovo řešení,“ popsal deníku situaci pod podmínkou anonymity jeden z odpůrců setrvání ve vládě. „Hlavně ať už ale nehrozí odchodem, v minulosti to udělal třikrát a taková věc se nedá dělat donekonečna. Tím by mohl ostatní tak leda naštvat,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…