Podívejte se, chlapi... Schůzka Babiše s mocnými bankéři. Erik Best nastínil, co se asi odehrálo

09.05.2019 20:22

Americký novinář Erik Best si zkusil představit, co všechno by asi slyšel, kdyby byl jako moucha na zdi přítomen jednání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) se šéfy největších komerčních bank v Česku. Co všechno by slyšel? Možná tohle...

Podívejte se, chlapi... Schůzka Babiše s mocnými bankéři. Erik Best nastínil, co se asi odehrálo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Erik Best, americký novinář žijící v České republice, v textu uveřejněném na svém webu připomněl, že se předseda vlády Andrej Babiš (ANO) před pár dny setkal s představiteli největších českých bank. Co si asi tak řekli?

„Podívejte se, chlapi,“ mohl přítomné bankéře oslovit. A hned by jim připomněl, jak velké půjčky od nich jeho Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu premiéra, má. Jde o 3,4 miliardy u České spořitelny, další 3,5 miliardy u Komerční banky a tři miliardy u UniCredit bank. Půjčku má i u ČSOB. A mohl by potřebovat další, až nepotečou peníze z EU.

Poté by mohl přítomným bankéřům říct, že by teoreticky mohl zarazit nápad sociálních demokratů na zavedení bankovní daně. Tolik k metodě cukru.

Ale pak by mohl přijít také bič.

„Zamlouvá se mi, co dělá Macron. Jeho nápad o nové Evropské bance pro klima je bláznivý, ale on o ní naprosto záměrně mlží. Před volbami se prý nechce nechat sevřít v nějakém předem daném rámci. Chytrý chlapík. Takhle to také můžu udělat se svým Fondem národního rozvoje. Já budu mlžit o příspěvku ve výši 10–20 % vašich dividend. Po volbách pak najdu způsob, jak hodit na ČSSD, že právě ona to zazdila. Co za to nabízíte?“ mohl by se bankéřů otázat premiér. Alespoň podle Besta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…