Podle knížete se z Česka stává evropská země. Vždyť zatkli Ratha

15.05.2012 22:00

Zatčení poslance Davida Ratha je podle Karla Schwarzenberga symbolem, že se z České republiky stává evropská země. Předseda TOP 09 v tom vidí výrazný zvrat.

Podle knížete se z Česka stává evropská země. Vždyť zatkli Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

"Policie ať koná, jak je její povinností. I vysoce postavení politici by měli být pod drobnohledem policie, včetně mě," uvedl pro agenturu Mediafax ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

"Jsem opravdu rád, že u nás nastal zvrat, že se už policie nevyhýbá vysoce postaveným politikům. To je zdravý symbol toho, že se v pravém slova smyslu stáváme evropskou zemí," chválil české policisty.

SLEDUJEME Rathovo zadržení

Zároveň však podle svých slov doufá, že se vina středočeského hejtmana neprokáže. "Doufám, kvůli panu hejtmanovi Rathovi, že se nic neprokáže," dodal Schwazenberg.

Ratha zatkla policie v pondělí večer s krabicí od bot, v níž našla sedm milionů korun. Údajně byl zadržen těsně po spáchání trestného činu přijetí úplatku. Státní zástupkyně Lenka Bradáčová již požádala o vzetí poslance do vazby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila

11:41 Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila

Nejnovější úsilí hnutí Svoboda a přímá demokracie o zmírnění pravidel pro exekuce připomíná pestrou …