Podle poslankyně ODS jsou trafiky pro vysloužilé politiky běžné

26.03.2013 21:10

Poslankyně za ODS Jana Fischerová odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz, kterého zajímá, jestli je v pořádku, pokud politici dostanou po skončení mandátu lukrativní místa ve státních podnicích. Podle poslankyně je to obvyklá věc.

Podle poslankyně ODS jsou trafiky pro vysloužilé politiky běžné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci Šnajdr s Fuksou oznámili složení poslaneckého mandátu

V dozorčích radách a podobně dobře placených postech skončili např. rebelové ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa poté, co složili své poslanecké mandáty, aby nepoložili vládu.

„V celém světě je obvyklé, že lidé, kteří zastávali vysoké posty ve státní správě, nacházejí později uplatnění mimo jiné ve společnostech řízených státem. Jmenování bývalého ministra a bývalého náměstka ministerstva zdravotnictví do orgánů takových společností proto zásadně nevybočuje z běžné praxe, byť si uvědomuji, že může být vnímáno negativně,“ uznává Fischerová.

Právě kvůli trafikám pro bývalé poslance podal trestní oznámení pro podezření z korupce advokát Václav Láska. „Obvinění pana Lásky považuji za absurdní,“ komentuje poslankyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

15:33 Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel

V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí AN…