Podle svědka byla střelba na Housku rychlá

20.10.2014 11:00

Výslechem svědků pokračuje hlavní líčení v kauze vraždy podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Houskův soused Pavel Polák před soudem řekl, že střelba byla velmi rychlá. Později pak společně s Houskovou partnerkou, náměstkyní hejtmana Janou Vaňhovou volal policii. Bývalého vojáka Michala Krnáče, který čelí obžalobě z vraždy s loupežným motivem, nepoznal.

Podle svědka byla střelba na Housku rychlá
Foto: Jaroslav Bukowski
Popisek: Zavražděný člen ústeckého Krajského výkonného výboru ČSSD Roman Houska
reklama

Sousedi zvuky od Houskova domu přičítali odpalování pyrotechniky. „Slyšela jsem petardy, připomínalo mi to petardy. Myslela jsem si, že pan Houska zase střílí. On si rád občas střílel vánoční rakety," řekla Houskova sousedka Dana Poláková. Teď přičítá zvuk paralyzéru. „Vyzkoušela jsem paralyzér a byl to stejný, praskavý zvuk," doplnila Poláková.

Svědek obžalovaného nepoznal, prý jej nikdy neviděl

Když se její manžel šel podívat ven, slyšel střelbu. „Zdálo se mi to jako krátká zbraň. Byly to tři nebo čtyři rány rychle za sebou, nebylo to tak, že by mezi střelami byla prodleva," doplnil Polák. U domu nikoho neviděl. „Nic jsem neviděl, nic nejelo, nikdo nešel," doplnil Polák. Obžalovaného Michala Krnáče nepoznal. „Nikdy jsem ho neviděl," dodal Polák.

Tělo našel Houskův známý, spolumajitel stavební společnosti RRR Vlastimil Rindoš, který s ním měl domluvenou schůzku. V domě se podle něj svítilo. Čidlo rozsvítilo i okolí garáže. „Viděl jsem něco, co vypadalo jako tělo, přikryté plachtou. Zpanikařil jsem. Zkoušel jsem Romanovi volat, ale nezvedal to," vypověděl Rindoš s tím, že pak se snažil kontaktovat Vaňhovou. Ani ta telefon nezvedala, volal proto tehdejšímu náměstkovi chomutovského primátora Martinu Kloudovi. „Řekl jsem mu, co se děje a jel jsem k magistrátu. Tam jsem to Janě (Vaňhové) řekl," doplnil Rindoš.

Vaňhová přišla kolem 19:00 k sousedům s tím, že jsou otevřené dveře do garáže. „Viděli jsme na zemi krabičku, která červeně blikala. Zahlédl jsem také obrysy, vypadalo to jako lidské tělo. Pak jsme volali policii," řekl Polák.

Obžalovanému hrozí až 20 let vězení

Podle obžaloby zastřelil Krnáč Housku loni 18. listopadu před domem v Chomutově, kde politik žil s Vaňhovou. Podle žalobce se na vraždu připravoval. O Houskovi a Vaňhové údajně měsíce zjišťoval informace. Krátce před činem si koupil elektrický paralyzér, kterým prý oběť omráčil. Housku pak čtyřikrát střelil. Podle policie poté prohledal dům.

Krnáčovi hrozí za vraždu s loupežným motivem až 20 let vězení, případně výjimečný trest. U soudu budou tento týden vypovídat svědci a znalci. V pátek by mohl padnout rozsudek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…