Podnikatel Jančura zuří: Ministr Kuba lobbuje za mafiány

23.02.2013 16:10

Podnikatel Radim Jančura kritizuje ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu. Podle něj ministr lobbuje za zakázkovou mafii, když chce zjednodušit zadávání tendrů. Informuje o tom server Týden.cz.

Podnikatel Jančura zuří: Ministr Kuba lobbuje za mafiány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura, majitel Student Agency

Podle současného znění zákona musí být ve výběrovém řízení o veřejnou zakázku minimálně dva účastníci. V železničním tendru na dotované rychlíky na trati Ostrava-Opava-Krnov-Olomouc Ministerstvo dopravy vyřadilo ze soutěže firmu Arriva. Háček je ale v tom, že tendr byl vypsán loni 27. března, tedy jen několik dní před tím, než nové pravidlo o minimálně dvou účastnících začalo platit. Ministerstvo se hájí tím, že v evropském věstníku zakázka visela až v dubnu.

Jančura věří, že právníci nakonec rozhodnou v jeho prospěch. A i když má kvůli novému znění zákona "oplétačky", je zásadně proti jeho změně, kterou navrhuje Kuba. "Ten, kdo chce ten zákon změnit, je lobbista zakázkové mafie. Tvrzení, že je vypisování tendrů příliš byrokraticky náročné, je nesmysl," rozčiluje se Jančura.

Tendry se podle nového zákona musí vypisovat od tří milionů korun výš, od ledna by to měl být už jen jeden milion. I takové opatření považuje ministr Kuba za špatné. "Za takové peníze už v obci nepostavíte skoro nic," řekl Kuba na pondělní konferenci o veřejných zakázkách. Ani s tímto tvrzením ale u Jančury neuspěl. Milion korun je hodně peněz, takovou částku většina lidí nikdy ani neuvidí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…