Podnikatel se obrátil na stát s prosbou o pomoc. A takhle dopadl

28.06.2014 13:55

Česká obchodní inspekce existuje proto, aby chránila zákazníky před nekalými praktikami obchodníků. A protože se vinař Zdeněk Trčka cítil poškozen postupem společnosti GE Money Auto, obrátil se právě na tento státní dozorový orgán. K vlastnímu překvapení se ale pomoci nedočkal. Chystá se proto podat stížnost na ústřední inspektorát. Informuje o tom sobotní MF Dnes.

Podnikatel se obrátil na stát s prosbou o pomoc. A takhle dopadl
Foto: hns
Popisek: Obálka s penězi
reklama

Vinař Zdeněk Trčka si před Vánocemi v roce 2011 koupil v autobazaru vůz a právě proto, že bylo před Vánocemi, rozhodl se, že automobil nekoupí za hotové, ale bude ho postupně splácet u GE Money Auto. Ve smlouvě, kterou podepsal, bylo uvedeno, že roční procentní sazba nákladů nepřesáhne 20 procent. Jaké ale bylo jeho překvapení, když si po nějakém čase smlouvu znovu otevřel a přepočítal. RPSN mu na druhý pokus vyšla téměř 30 procent. A ke stejnému závěru došla i jeho známá - úvěrářka.

Nenechám to být, vzkazuje vinař

GE Money Auto přitom pro výpočet použila stejný vzorec, za který se dočkala pokuty od ČOI i firma Essox. Pan Trčka se proto na inspekci obrátil se stížností. A takováto mu přišla odpověď. „Pracovníky ČOI byl proveden výpočet RPSN dle údajů ve smlouvě a nebyl zjištěn rozdíl u RPSN ve smlouvě a skutečně zjištěné výpočtem."

Vinař má za to, že inspekce mohla být důkladnější a možná by přišla na to, že výpočet RPSN opravdu není v pořádku. Hodlá se proto obrátit i na ústřední inspektorát ČOI. „Udělám to. Nemám krevní skupinu na to, abych zalezl a nechal to být,“ říká. GE Money Auto ani ČOI se nechtěly k případu vyjádřit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…