Podnikatelské odbory vyzývají vládu, aby neprodleně zahájila proces odškodňování živnostníků a malých podnikatelů

24.02.2021 15:00

Proto odbory zaslaly výzvu vládě, ve které chtějí okamžité odškodnění živnostníků a malých podnikatelů, kteří byli poškozeni opatřeními vlády v období koronakrize. Především by mělo být nahlíženo k nálezu Ústavního soudu v této věci. „Je úkolem vlády neprodleně uspokojit oprávněné nároky všech živnostníků a malých podnikatelů, kteří byli díky nezákonným restrikcím poškozeni,“ stojí ve výzvě.

Podnikatelské odbory vyzývají vládu, aby neprodleně zahájila proces odškodňování živnostníků a malých podnikatelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek
reklama
Ve své výzvě dále upozorňují na to, že pro uplatnění náhrady škody a ušlého zisku není zapotřebí vytvářet žádnou novou legislativu.
 

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23093 lidí
„Je nepřijatelné, aby vládní představitelé hledali právní kličky, aby se výplatě náhrad za škodu vyhnuli. Je nepřijatelné, aby vicepremiér Havlíček tvrdil, že zavření maloobchodu a služeb nevnímá jako protiústavní, když právě tuto skutečnost potvrdil Ústavní soud. Je nepřijatelné, aby vicepremiér Hamáček říkal, že škody nezpůsobila protizákonná vládní opatření, ale epidemie – živelná katastrofa – které nešlo čelit jinak, než zákazem maloobchodu a služeb. Ústavní soud a následně i Senát Městského soudu v Praze konstatoval, že vláda jednala protiprávně,“ stojí v dopise, pod kterým je podepsán předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.
 
Oprávněné nároky živnostníků a malých podnikatelů ve službách a maloobchodu jsou podle odborů jen drobnou náhradou za škody, které vláda svým protiprávním konáním ve společnosti způsobila. 
 
Podnikatelské odbory na závěr vyzvali vládu k neprodlenému zahájení odškodňování a vypořádání oprávněných nároků, které vznikly živnostníkům a malým podnikatelům jako následek vládních opatření a které jsou podpořeny nálezem Ústavního soudu. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…